پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور:

نیشابور رتبه دوم متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا را بعد از مشهد دارد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: با توجه به تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا، شهرستان نیشابور رتبه دوم استان را بعد از مشهد مقدس داراست.

به گزارش قدس آنلاین، محمد اسماعیل اعتمادی عنوان کرد: تا پایان آبان ماه سال جاری، تعداد ۱۰۷ فقره پرونده برای دریافت تسهیلات کرونا در حوزه گردشگری و صنایع دستی با مبلغ ۲۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال در سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: از مجموع مبلغ تسهیلات درخواستی توسط متقاضیان، تا کنون مبلغ ۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال  از طریق بانک‌های عامل پرداخت قطعی انجام شده و مابقی نیز در حال طی فرآیند پرداخت است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور مطرح کرد: با توجه به پرداخت تسهیلات مذکور، تا کنون برای ۱۵۲ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

اعتمادی گفت: شهرستان نیشابور با دارا بودن ۵۳ واحد و شهرستان زبرخان نیز با دارا بودن ۱۳ واحد تاسیسات گردشگری با مجوز قانونی از میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی، دومین قطب گردشگری استان خراسان رضوی است که سالیانه بیش از ۶ میلیون نفر از اماکن تاریخی و گردشگری این دو شهرستان بازدید می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.