یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱

معاون سیاسی استاندار:

خراسان شمالی نارنجی پوش شد

محدودیت های کرونایی

بجنورد- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی از آخرین وضعیت رنگ بندی ابتلا به بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: بنابر اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا وضعیت رنگ بندی تمامی شهرهای استان خراسان شمالی از قرمز به رنگ نارنجی تغییر کرده که البته شهر گرمه در وضعیت زرد قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، احمد برادران با اعلام این خبر افزود: با همکاری اقشار مختلف مردم استان برای رعایت محدودیت ها با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا در خراسان شمالی شهر قرمز نداریم.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی متناسب با وضعیت رنگ بندی در شهرها افزود: محدودیت منع تردد شبانه در بجنورد همچنان ادامه دارد و بنابر دستور امروز رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تفویض اختیار به استانداران برای اعمال محدودیت منع تردد شبانه از ساعت ٢١ الی ۴ صبح در سایر شهرهای مورد نیاز وضعیت را بررسی و اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: در وضعیت نارنجی گروه های شغلی یک و دو فعال و گروه های شغلی سه و چهار همچنان تعطیل هستند و حضور کارکنان در ادارات نیز بر اساس وضعیت رنگ ابتلا شهرها است.

برادران با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد ۵١ درصد ابتلا در دورهمی های خانوادگی است از مردم استان خواستار توجه به این موضوع در شب یلدا شد و افزود: وضعیت برخی شهرها به ویژه بجنورد شکننده است و بنابراین عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موجب برگشت محدودیت های وضعیت قرمز خواهد شد.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.