شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

رییس هیات کوهنوردی خراسان رضوی خبر داد

درگذشت یک کوهنورد بر اثر ریزش بهمن در ارتفاعات "گلمکان"

کوهنوردی

رییس هیات کوهنوردی خراسان رضوی گفت: روز گذشته یک گروه کوهنوردی ۵ نفره به ارتفاعات گلمکان صعود کردند که یک نفر از آنان در مسیر بازگشت در پی وقوع بهمن جان خود را از دست داد.

به گزارش قدس آنلاین، احمد زحمتکش با اعلام خبر فوت یک کوهنورد به علت وقوع بهمن اظهار کرد: روز گذشته یک گروه کوهنوردی ۵ نفره که از باشگاه‌های رسمی هیات کوهنوردی خراسان رضوی نبوده و به صورت خودجوش فعالیت می‌کردند، به ارتفاعات چشمه سبز گلمکان صعود کرده که در مسیر بازگشت یک نفر از اعضاء تیم در پی وقوع بهمن جان خود را از دست می‌دهد.  

وی افزود: چهار عضو دیگر گروه به مدت یک ساعت برای جان نجات همگروهی خود تلاش کردند، اما به دلیل عدم امکان برقراری تماس مجبور به ترک محل حادثه و بازگشت به پایین کوه شدند. در ساعت ۱۶:۴۰ دقیقه تماس گرفته و از هلال احمر تقاضای کمک می‌کنند که بلافاصله یک تیم ۴ نفره از هلال احمر و دو تیم ۴ نفره کوهنوردی از سوی هیات استان به محل حادثه اعزام می‌شود. همچنین یک تیم پشتیبانی نیز در ساعت ۲۰ به محل حادثه اعزام می‌شود اما به دلیل بارش برف، برودت هوا، دید ناکافی و احتمال مجدد ریزش بهمن هیچ اقدامی از سوی تیم‌های اعزامی صورت نمی‌گیرد.

زحمتکش گفت: در روز جاری تیم‌های امداد مجددا اعزام شده‌اند تا در منطقه کمپ زده و در فرصت مناسب عملیات جست‌وجو را آغاز نمایند، اما به دلیل متوقف شدن بارش برف و مستعد شدن ریزش بهمن امکان جست‌وجو وجود نداشته است.

رییس هیات کوهنوردی خراسان رضوی تاکید کرد: وقتی یک نفر زیر بهمن باقی می‌ماند، اگر در همان ابتدا بر اثر ضربه درجا فوت نکرده باشد، بیش از نیم ساعت در زیر بهمن دوام نخواهد آورد. از همین رو متاسفانه باید بگویم که رحمتی، کوهنورد حادثه دیده قطعا جان خود را از دست داده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.