یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷

شناسایی ویروس کرونا در گوشت های وارداتی از آرژانتین به چین

کیت‌های تشخیص سریع کرونا

چین بعد از هر مدتی ویروس کرونا در یکی از اقلام وارداتی شناسایی می کند.

قدس آنلاین: جماران به نقل از خبرگزاری شینخوا، مسئولان شهر «تیانجین» در شمال چین امروز یکشنبه گفتند که ویروس کرونا در نمونه های گردآوری شده از گوشت خوک وارداتی منجمد شناسایی شده است.

سازمان کنترل بیماری و پیشگیری از آن در شهر تیانجین گفت که این گوشت ها از آرژانتین وارد شده است و 11 نوامبر به بندر تیانجین رسیده است.

این سازمان تأکید کرد که از آن زمان گوشت خوک در درجه حرارت پایین نگهداری شده و وارد بازارها نشده است.

مسئولان چینی گفتند که کارکنانی که با بسته های این گوشت های وارداتی در تماس بودند به همراه خانواده های شان در قرنطینه قرار گرفتند و ثابت شده است که به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

یک ماه پیش نیز مقامات شهر «لانژو» در غرب چین اعلام کردند یک مورد جدید از ویروس کرونا را در یک بسته حاوی میگوی وارداتی از عربستان سعودی شناسایی کردند.

بر اساس این گزارش، چین در حال تشدید فرایند آزمایش غذاهای یخ زدهِ وارداتی است. کمیسیون بهداشتی شهر لانژو با صدور بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد در بخش داخلی یک بسته میگوی فریز شده وارداتی از عربستان سعودی یک نمونه مثبت از ویروس کرونا را پیدا کرده است که از گمرک شهر ساحلی «تیان جین» عبور کرده بود.

در این بیانیه آمده است محل نگهداری مواد فریز شده در سردخانه‌ای در شهر لانژو -که این مورد کشف شده در آن وجود داشت- به طور موقت بسته شده است و از همه کارمندان این محل آزماش گرفته شده است و همه مواد غذایی موجود در آن پلمپ شده اند و محل همه مواد غذایی فروخته شده از این محل پیدا شده است.

این کمیسیون اعلام کرد این میگو توسط شرکت «محصولات آبزی ژانجیانگ گولیان» خریداری و در روز ۲۱ ماه اکتبر وارد چین و در روز هشتم ماه نوامبر وارد لانژو شد.

کشف این نمونه مثبت در لانژو پیش از شناسایی این ویروس در یک بسته گوشت برزیلی در ووهان و همچنین نمونه‌های گوشت آژانتینی در استان‌های شاندونگ و جیانگسو صورت گرفت.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد خطر ابتلا به کووید ۱۹ از مواد غذایی فریز شده پایین است، اما چین بارها در پی شناسایی این ویروس در مواد غذایی وارداتی هشدار داد و همین موضوع سبب شد این کشور ممنوعیت‌هایی را در ارتباط با واردات وضع کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.