دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی:

۱۰۰ درصد نهاده مرغداران خراسان رضوی تامین می‌شود

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ درصد دان و نهاده مورد نیاز مرغداران این استان از ابتدای آذر ماه تامین می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدمهدی یعقوب‌زاده افزود:به این ترتیب عرضه تخم مرغ تولیدی در این بخش باید به نرخ مصوب انجام شود زیرا دولت، نهاده را به قیمت یارانه و حمایتی به مرغداران عرضه می‌کند.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۹۲۰ واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۳۸ قطعه و ۶ واحد جوجه‌کشی با ظرفیت پنج میلیون و ۲۸۶ هزار قطعه در هر دوره هم‌اینک در خراسان رضوی فعالیت تولیدی دارند.

مدیر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: با توجه به چنین ظرفیتی در استان، حمایت از بخش خصوصی در این حوزه و تداوم و تقویت تولید، امری مهم و ضروری است که هم‌اینک از سوی نهادهای مدیریتی و حمایتی خراسان رضوی انجام می شود.

یعقوب زاده افزود: به ازای تولید هر کیلوگرم تخم مرغ ۲ کیلو و ۳۰۰ گرم نهاده نیاز است و روزانه باید ۸۰۰ تن نهاده برای این بخش از استان خراسان رضوی تامین شود.

او اضافه کرد: در حالی که حجم تولید تخم‌مرغ در خراسان رضوی ۲ برابر میزان نیاز مصرف داخلی استان است، اندکی کاهش در حجم تولید این ماده پروتئینی وجود داشت که امری طبیعی است اما باید توجه داشت شرایط کنونی کشور وضعیت جنگ اقتصادی و تحریم است.

خراسان رضوی با تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن تخم‌مرغ حدود ۱۴ درصد نیاز کشور را تامین کرده و پس از تهران دومین منبع تامین این ماده پروتئینی در ایران است.

 به طور معمول سالانه افزون بر ۵۰ هزار تن از تولید تخم‌مرغ خراسان رضوی مازاد بر مصرف این استان است.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.