دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

فرمانده کل سپاه:

دشمن رشد و اقتدار علمی ما را هدف قرار داده است

سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه می‌توانیم نقشه ژنتیک انسانی را رمزگشایی کنیم، گفت: استقلال علمی منشأ اقتدار یک ملت است.

قدس آنلاین:  سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (دوشنبه) در جشنواره باقرالعلوم که در دانشگاه بقیةالله (عج) برگزار شد، گفت: یک کشور نمی‌تواند با توسعه جغرافیا بزرگ شود حتی منابع اقتصادی کشورها هم محدود است اما شاید تنها بتوان با دانش، ارزش‌های افزوده جدید به دست آورد.

وی با تاکید بر اینکه علم و آگاهی دامنه‌های عظمت یک کشور را گسترش می‌دهد، افزود: اگر ذخایر علمی یک کشور رشد یابد جامعه بزرگ می‌شود؛ در حالی که بیشتر جنبه‌های سیاسی، اقتصادی یا فرهنگی را عامل استقلال ملت‌ها در نظر می‌گیرند اما استقلال علمی منشأ اقتدار یک ملت است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هر آنچه سیطره بیگانگان را بر شئون جامعه ما زیاد کند وابستگی است، اظهار داشت: دشمنانی داریم که همواره تلاش می‌کنند ما را کوچک و عقب نگاه دارند زیرا کشوری که عقب باشد ضعیف خواهد شد و مجبور به تسلیم می‌شود. اما اگر کشور از سلطه علمی بیگانه خارج و نیازهای اساسی را در درون خود تولید کند حتی اگر در محاصره جهانی هم قرار گیرد، زنده می‌ماند و رشد می‌یابد.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه برای جوان بودن یک جامعه باید هر روز شاخصه جدید و تفاضل و برتری جدیدی یافت، گفت: ما می‌خواهیم مستقل باشیم و در علم استقلال داشته باشیم در کنار آن، استقلال در سلامت هم مهم است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان با تحریم‌های ظالمانه حتی دارو به ما نمی‌دهند و دانشمندان ما را ترور می‌کنند، تاکید کرد: زمانی که فردی به دلیل حرکت در فضای علمی ترور می‌شود به این معناست که دشمن رشد و اقتدار علمی ما را هدف قرار داده و هر نقطه‌ای که دشمن بر روی آن تمرکز می‌کند نقطه قوت ما است؛ دستیابی به این مهم که دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله پیشران و پرچم دار رشد علمی و پیشرفت‌های شتاب دار و نوین پزشکی در سطح ایران و جهان باشد از این منطق سرچشمه می‌گیرد.

فرمانده کل‌سپاه با تاکید بر اینکه انتظار داریم این تلاش‌ها در جهات متنوع با افق‌های بلند طراحی و دنبال شود، گفت: علم امکان تسلط و چیرگی ایجاد کرده، به کشور عزت می‌بخشد و استقلال را به طور کامل تفسیر می‌کند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک نور از جمله دستاوردهای مهم سپاه محسوب می‌شود، اظهار داشت: وقتی می‌توانیم نقشه ژنتیک‌انسانی را رمز گشایی کنیم درمان را راحت‌تر و دقیق‌تر به انجام می‌رسانیم، از این رو نباید از جهان عقب بمانیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان همه عرصه‌ها از دارو، غذا، آب و درمان را عرصه جنگ با ما قرار داده‌اند، گفت: ما تمایلی نداریم همه مسایل را با مدل جنگ بیان کنیم اما این اقدام امروز توسط دشمن صورت گرفته است و با همت و تلاش می‌توان تهدید دشمنان را به عرصه رشد و پیشرفت تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه در پایان با تقدیر از تلاشگران عرصه علمی در سپاه و دست‌اندرکاران راه اندازی مرکز جامع ژنتیک نور، گفت: سپاه با دستیابی به افتخارات علمی و پیشرفت‌های تکنولوژی، قله‌های مرتفعی را تسخیر و افتخارات جدیدی را به آلبوم افتخارات ایران اسلامی اضافه می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.