چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

نشست هماهنگی یوم الله ۹دی در خراسان شمالی برگزار شد

امام جمعه بجنورد

بجنورد- اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی یوم الله نهم دی؛ دهه بصیرت و میثاق با ولایت، اولین سالگرد شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی و برنامه ریزی چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده در دفتر نماینده ولی فقیه خراسان شمالی و امام جمعه مرکز استان برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد بیان داشت: دهه بصیرت از نقاط عطف انقلاب و از ایام ویژه ای است که باید به بهترین وجه بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به حوادث سال ۸۸ بیان داشت: در قضایای فتنه ۸۸ برخی دانسته در حق انقلاب و کشور جفا کردند و جبهه استکبار را امیدوار کردند و تاریخ این خیانت بزرگ را هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: مقام عظمای ولایت با تدبیر و مدیریت هوشمندانه خود جریانات سهمگین و سترگ سال ۸۸ را به زیبایی هرچه تمام تر مدیریت کردند و آب بر آتش عظیمی که دشمن سالیان سال برنامه ریزی کرده و امید واهی به ثمر نشستن این توطئه ها داشت ریختند.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه مردم ما با مردم عصر پیامبر و معصومین تفاوت فاحشی داشته و دارند گفت: مردم ایران در حوادث ۸۸ ثابت کرد نخواهند گذاشت عاشورای دیگر تکرار شود و نخواهند گذاشت امام و ولی شان تنها بماند.

وی با تأکید بر اهمیت و لزوم تبیین و تحلیل قیام ۹دی بیان داشت: مردم ایران در نه دی مردانه به میدان آمدند و با هوشیاری و بصیرت غبار فتنه هارا ربودند و همچون سیلابی عظیم خس و خاشاک ها را از منظر جامعه و کشور شستند.

امام‌جمعه بجنورد درباره برگزاری مراسم در فضای حقیقی گفت: رأی و تصمیم ستاد مقابله با کرونا اصل است اما می‌توان همچون محرم با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها در فضای باز مراسمی مناسب را برگزار کرد.

وی در انتها خاطرنشان کرد: تمامی مناسبت‌های ۹ دی‌ماه، چهلم شهید فخری زاده و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی باید مورد توجه باشد و از هیچ‌کدام نباید غفلت کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.