سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان مطرح کرد

افتتاح اولین پارک بین‌المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال در خاورمیانه

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: امروز برای اولین بار پارک بین‌المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال در کشور و به جرات می‌توان گفت در منطقه افتتاح شد، زیرا هیچ یک از کشورهای همسایه دارای چنین مرکز آموزشی نیستند و با افتتاح این کار بستر لازم برای همکاران فراهم خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، رضا ریاحی امروز، در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با دو استان سمنان و کردستان، که در شرکت برق منطقه‌ای خراسان با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، خطاب به وزیر نیرو اظهار کرد: جناب آقای اردکانیان شما با روشن‌بینی و درک عمیق در ابتداء سال، یکی از اهداف صنعت برق کشور را حرکت در جهت بهبود ساز و کارها عنوان کرده‌اید. قطعا یکی از موانع توسعه و شکست سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه در کشورهای در حال رشد، عدم توجه به قابلیت اجرا است و قابلیت اجرا جز با تلاش و تقلای مستمر و پیوسته در جهت اصلاح و بهبود فرایندها و روش‌های کاری که نتیجه آن کسب توانمندی لازم بوده، حاصل نخواهد شد.

وی افزود: امروز برای اولین بار پارک بین‌المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال در کشور و به جرات می‌توان گفت در منطقه افتتاح شد، زیرا هیچ یک از کشورهای همسایه دارای چنین مرکز آموزشی نیستند و با افتتاح این کار بستر لازم برای همکاران فراهم خواهد شد.

ریاحی ادامه داد: در حال حاضر تنها در شرکت برق منطقه‌ای خراسان در حوزه بهره‌بردای حدود  ۴۰۰ نفر در بخش اپراتورهای پست‌های برق و حدود ۳۰۰ نفر در بخش تعمیر و نگهداری تاسیسات برق به صورت پیمانکاری مشغول به کار هستند که این آموزش‌ها روی افزایش مهارت و بهبود روش‌های کار آن‌ها تاثیر دارد. در این پارک علاوه بر آموزش‌های حضوری امکان آموزش از راه دور و به صورت مجازی نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان اضافه کرد: در بُعد خارجی، این پارک زمینه برای جذب توریسم صنعتی و آموزش متخصصان خارجی در حوزه برق فراهم خواهد کرد. با توجه با تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی  منعقده در زمینه آموزش توسط وزارت نیرو، شاهد ارزآوری برای کشور و توسعه روابط با کشورهای همسایه در این زمینه خواهیم بود.

وی بیان کرد: امروز  تعدادی از پروژه‌ها با دستور وزیر نیرو در  بخش ساخت‌وسازها  به بهره‌برداری خواهد رسید که  این پروژه‌ها شامل افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت خواجه‌ربیع به میزان ۳۰ مگاولت آمپر و افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت بوعلی به میزان ۵۰ مگاولت جهت تقویت و تامین برق مطمئن شهر مشهد است.

ریاحی خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت موبیل ترشیز به میزان  ۱۵ مگاولت آمپر جهت تامین برق مشترکین در شهرستان کاشمر، برق‌رسانی به دو روستا با ۳۳ خانوار تحت پوشش با تلاش همکاران شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی و بهره‌برداری از دو نیروگاه خورشیدی هر یک به ظرفیت یک مگاوات و یک نیروگاه بادی به ظرفیت ۶۶۰ کیلووات در شهرستان دروح از دیگر پروژه‌ها است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.