چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵

رییس اتاق اصناف سبزوار :

محدودیت‌های کرونایی پنج هزار میلیارد ریال به اصناف سبزوار زیان زد

رییس اتاق اصناف سبزوار

رییس اتاق اصناف سبزوار گفت: طرح محدودیتهای کرونایی طی دو ماه گذشته پنج هزار میلیارد ریال به واحدهای صنفی مشمول این طرح خسارت وارد کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، علی کیانی افزود: اغلب خسارات وارد شده به اصناف سبزوار بر اثر  تعطیلی سه هفته‌ای آذرماه  و اعمال برخی محدودیت‌ها در آبان ماه بوده است

وی اظهار کرد: این محدودیت‌ها که منجر به تعطیلی مشاغل گروههای ۲، سه و چهار شد حدود هفت هزار واحد صنفی سبزوار را در برگرفت و عمده خسارت این واحدها مربوط به پرداخت اجاره، مالیات، بیمه و قبوض خدماتی بوده است.

رییس اتاق اصناف سبزوار گفت: تالارها، رستوران‌ها، باشگاههای ورزشی، فروشگاه‌های لوازم خانگی و واحدهای عرضه پوشاک، کیف و کفش بیشترین زیان ناشی از اعمال محدودیت‌های کرونایی را متحمل شدند.

کیانی افزود: پرداخت تسهیلات بانکی به اصناف آسیب دیده از کرونا و کاهش مالیات صنوفی که کسب و کار آنها تعطیل شده برخی از راهکارهای حمایت از واحدهای صنفی است که در دستور کار دولت قرار دارد.

وی ادامه داد: ۹۹ درصد از ۱۷ هزار واحد صنفی این شهرستان از دستورالعمل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مبنی بر تعطیلی موقت واحدهای صنفی به منظور پیشگیری از کرونا پیروی کردند.

۱۷منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.