چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲

جوجه یک روزه نژاد سلامت پس از ۱۸ سال در کشور تولید شد

جوجه ریزی

جوجه یک روزه نژاد مرغ سلامت پس از ۱۸ سال در یک واحد تولید مرغ مادر در چناران تولید و امروز نخستین محموله از این جوجه‌های یک روزه به مرغداری‌های خراسان رضوی تحویل شد.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر اداری و پشتیبانی شرکت زنجیره یکپارچه مرغ مادر دیزباد گفت:  آذرماه سال گذشته و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر خودکفایی در تولید محصولات دام و طیور فرایند تولید جوجه یک روزه نژاد اصلاح شده با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در این مرکز آغاز شد.

احمد وکیلی افزود: فرایند تولید جوجه یک روزه با نژاد اصلاح شده، آذر ماه پارسال ابتدا از تولید جوجه از گله اجداد شروع شد و پس از آن مرحله تولید در گله مرغ مادر ادامه یافت که طی این مدت درنهایت تولید جوجه یک روزه نژاد سلامت وارد بازار شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در ماه نخست بیش از ۵۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه به مرغداریها ارسال می‌شود و پیش بینی می شود این رقم تا ماه دوازدهم به حدود هفت میلیون قطعه برسد.

مدیر اداری و پشتیبانی زنجیره یکپارچه مرغ مادر دیزباد گفت: طی یک سال پیش رو از این مرکز ۳۶ میلیون قطعه مرغ نژاد سلامت راهی بازار تولید مرغ گوشتی خواهد شد.

با توجه به کاهش تولید مرغ گوشتی در استان خراسان رضوی پیش بینی می شود نیاز استان به جوجه یک روزه در هشت دوره ۴۵ روزه و با تولید ۴۰ میلیون قطعه تامین شود.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.