چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

چهار هزار پرستار در خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌اند

پرستاران

رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستانهای تابعه گفت: تاکنون حدود چهار هزار پرستار در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، محسن گچپزان   افزود: با کمال تاسف در این مدت ۹ نفر از همکاران پرستارمان به علت شدت عوارض ناشی از کرونا در حین خدمت جان خود را از دست داده اند.
وی اضافه کرد: همکاران ما در دوران کرونا با وجود کمبود نیروی انسانی و چالشها و مشکلات بسیار از هیچ تلاشی برای نجات بیماران و خدمت به آنها دریغ نکردند.
رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستانهای تابعه گفت: هم اکنون بیش از ۱۰ هزار پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی فعالیت می کنند.
گچپزان افزود: پرستاری یکی از شاخه های تخصصی علوم پزشکی است که شاغلان این رشته از مقاطع کارشناسی تا دکتری در گرایشهای متنوع تحصیل می‌کنند.
وی اضافه کرد: پرستاری یکی از مشاغل حساس و سختی است که از جان و جوانی شان در خدمت و پرستاری از بیماران مایه می گذارند.
رییس هیات مدیره نظام پرستاری مشهد و شهرستانهای تابعه کمبود نیروی انسانی را یکی از مهمترین چالشهای پرستاری به ویژه در دوران کرونا عنوان کرد و گفت: کمبود نیروی پرستاری باعث می شود که پرستار با خستگی شیفت های طولانی مدت را بگذراند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.