پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

توصیه‌های پلیس برای خودداری از برگزاری شب یلدا

یلدا و کرونا

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی خواست که به طور جدی شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت و برای ریشه‌کن کردن این ویروس منحوس و حفظ سلامتی عزیزان خود از برگزاری شب یلدا خودداری کنند.

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه خبری پلیس، در این اطلاعیه آمده است: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر و قدردانی از همراهی مردم فهیم و شریف ایران اسلامی به دلیل رعایت توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می‌دارد،  امیدواریم مردم عزیز جدی‌تر به توصیه‌ها عمل کنند و به آن‌ها پایبند باشند، چرا که اگر این روند ادامه پیدا کند، به طور قطع شاهد ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس در کشور خواهیم بود؛ در حال حاضر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت ترددها، شاهد آرامش نسبی و کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم.

در ادامه آمده است: علی‌ایحال شب یلدا را پیش رو داریم و به رسم سنت دیرینه، هر ساله مردم این شب را با شب‌نشینی و مهمانی خانوادگی جشن می‌گیرند، از مردم قدرشناس ایران اسلامی می‌خواهیم که با توجه به شرایط فعلی و بنا به توصیه و تاکید پزشکان و متولیان امر بهداشت و درمان از هرگونه اقدام نسبت به برگزاری دورهمی و شب‌نشینی در شب یلدا همانند آیین نوروز و دیگر مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی خودداری کنند. بایستی در این شرایط حساس با عمل به توصیه‌های بهداشتی و با تداوم همکاری‌ها، زحمات طاقت‌فرسا و نفس‌گیر پزشکان، پرستاران و کادر درمان که اکنون به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با این ویروس منحوس هستند را کم کنیم.

در این اطلاعیه تصریح شده است: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در راستای حفظ جان و سلامتی مردم عزیز ایران اسلامی پای کار خواهد بود و بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت‌ها به مناسبت شب یلدا، با هرگونه تردد متخلفان محدودیت‌های کرونایی برخورد و اعمال قانون خواهد کرد. امید است که با همراهی مردم و اعمال محدودیت‌های تردد شاهد شکست قطعی این ویروس منحوس در کشور باشیم.

به گزاش ایرنا، امسال ایرانیان شب یلدا را به خاطر شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار خواهند کرد.

یکی از ویژگی های جشن باستانی شب یلدای باستانی، برپایی دورهمی‌های خانوادگی است اما توصیه‌های پزشکی بر این است که این جشن با پرهیز از حضور دسته جمعی برگزار شود.

«ایرج حریرچی» معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندی پیش گفت: نگران شدید شیوع و گسترش موج دیگر کرونا بعد از دورهمی شب یلدا به خصوص در مناطق سردسیر و شمالی کشور هستیم.

وی از مردم همه مناطق کشور خواست تا دورهمی و تجمع خانوادگی را به حداقل رسانده و شب یلدای امسال را به صورت مجازی برگزار کنند.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور (اوایل اسفند ۹۸) تا کنون ۵۲ هزار و ۸۸۳ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.