پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

پخش مراسم پایانی جایزه «جلال آل احمد» از شبکه ۴

جایزه «جلال آل احمد»

دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» از برگزاری مراسم پایانی این جایزه در هفته اول دی‌ماه و پخش این مراسم از شبکه چهار سیما خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، مصطفی جلالی، دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» درباره شیوه‌های برگزاری آیین اختتامیه این جایزه ادبی توضیح داد و گفت: برای برگزاری مراسم اختتامیه دو مسیر را پیگیری کرده‌ایم؛ نخست در نظر داشتیم این آیین در سالن بزرگی با حضور تعدادی از برگزیدگان و شایستگان تقدیر برگزار شود و رسانه‌ها بتوانند به صورت زنده این برنامه را از طریق بسترهایی که فراهم است دنبال کنند. 

او ادامه داد: این تصمیم طی مکاتبه‌ای با ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعلام شد اما اجازه برگزاری این مراسم به شکل محدود به ما داده نشد، بنابراین ما به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ناشی از ویروس کرونا و حفظ سلامتی مهمانان از انتخاب این شیوه برگزاری صرف‌نظر کردیم. 

جلالی با بیان این‌که برگزاری آیین اختتامیه در یک برنامه تلویزیونی شیوه دیگری است که برای برگزاری مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد در نظر گرفته‌ شده است، گفت: هماهنگی‌های لازم با شبکه چهار سیما برای ضبط برنامه‌های این آیین صورت گرفته و منتظریم تاریخ و ساعت دقیق پخش برنامه از طریق این شبکه به ما اعلام شود. 

دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد افزود: پیش‌بینی می‌شود هفته اول دی‌ماه بتوانیم آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد را از طریق شبکه چهار سیما پخش کنیم. 

جلالی درباره نحوه حضور برگزیدگان و شایستگان‌تقدیر در آیین اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: برگزیدگان و شایستگان‌ تقدیر از طریق تماس‌های تلفنی یا سایر شیوه های برخط در برنامه اختتامیه حضور خواهند داشت. 

او سپس بیان کرد: شان ادبیات ایجاب می‌کند برنامه‌ای درخور برگزار کنیم اما شرایط حاکم بر جامعه ناشی از ویروس کرونا و ضرورت رعایت نکات بهداشتی اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ما را ملزم می‌کند با  شیوه‌های دیگری مراسم اختتامیه را برگزار کنیم و در خدمت اهالی ادبیات باشیم. 

جلالی همچنین  اظهار کرد: در آستانه چهل‌سالگی آغاز جنگ تحمیلی، ۱۲ چهره‌ برتر داستان و مستندنگاری دفاع مقدس با داوری اهالی رسانه و خبرنگاران به عنوان بخش ویژه سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد انتخاب و معرفی شدند که در برنامه اختتامیه تلاش خواهیم کرد با تعدادی از برگزیدگان این بخش در ارتباط‌های تلفنی یا برخط گفت‌وگو شود.

او در پایان با بیان این‌که نامزدهای سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال‌آل احمد در چهار گروه «داستان بلند و رمان»، «مجموعه داستان کوتاه»، «نقد ادبی» و «مستندنگاری» معرفی شده‌اند، گفت: جایزه نقدی برگزیدگان و شایستگان تقدیر از طریق شماره حساب اعلامی برای آن‌ها واریز خواهد شد و لوح تقدیر و نشان جایزه ادبی جلال آل احمد برای آن‌ها ارسال خواهد شد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.