شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲

در راستای تحقق جهش تولید رقم خورد

فعالیت سه شیفته ایران خودرو خراسان /تولید ۱۰۷هزار خودرو

خودرو

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: در راستای تحقق جهش تولید، نشان دادن عدم تاثیر تحریم‌ها بر صنعت خودرو و عمل به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تولید و عرضه بیشتر برای کاهش قیمت خودرو، ساعات کار کارکنان در این شرکت افزایش یافته و به سه نوبت در روز رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین ، بیژن زاهدی فر  افزود: طی ۲ سال گذشته و افزایش تحریم‌ها، اولین صنعتی که مورد تحریم قرار گرفت، صنعت خودرو بود زیرا دشمنان به میزان تاثیر رونق این صنعت در اشتغال و درآمدزایی در جامعه واقف بودند.

وی ادامه داد: از آنجا که برخی قطعات خودرو از خارج کشور تامین می‌شد، تحریم‌ها تامین آنها را دچار مشکل کرد به طوری که تولید شرکت ایران خودرو خراسان از ۱۶۴ هزار دستگاه در سال ۹۶ به ۸۸ هزار دستگاه در سال ۹۷ رسید.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: پارسال نیز شرکت ایران خودرو خراسان در تامین بخشی از مواد اولیه برای ارتقای فناوری داخل دچار مشکل شد و در مجموع توانست ۹۰ هزار دستگاه معادل ۵۰ درصد از ظرفیت خود تولید کند.

وی افزود: در شرایط سخت تولید طی دو یا سه سال گذشته شرکت ایران خودرو خراسان هیچ تعدیل نیروی انسانی انجام نداد و کارکنان در دو نوبت کاری فعالیت ‌کردند تا تولید حفظ شود.

زاهدی فر ادامه داد: شرکت ایران خودرو خراسان در سالهای ۹۵ و ۹۶ ، هزار و ۵۶۰ نیروی جدید به کار گرفت و با جذب نیروی انسانی توانست میزان بیکاری در بخش احمدآباد خراسان رضوی را به کمتر از پنج درصد برساند.

وی گفت: با وجود تمام مشکلات، طی تدابیر اتخاذ شده از اواخر سال گذشته بخشی از قطعات وارداتی مورد نیاز تولید خودرو داخلی سازی شد و تولید خودرو روند پرشتابی گرفت و زمینه برای تولید بیشتر فراهم شد تا تحقق شعار امسال مبنی بر "جهش تولید" نیز در خودروسازی دنبال شود.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان افزود: در راستای افزایش تولید خودرو و طبق برنامه ریزی انجام شده مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو طی ۹ ماه امسال به اندازه کل تولید سال گذشته، خودرو تولید کرده و از آن عبور کرده است.

وی ادامه داد: تولید این شرکت به عنوان یکی از ۶ سایت زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو از تولید روزانه ۲۷۰ دستگاه در سالهای قبل به ۷۰۰ دستگاه در روز رسیده و سهم ۲۵ درصدی از کل تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو را از آن خود کرده است.

زاهدی فر تکلیف شرکت ایران خودرو خراسان مبنی بر تولید را تا پایان امسال ۱۱۰ هزار دستگاه ذکر و بیان کرد: به نظر می‌رسد این شرکت تا پایان سال بتواند ۹۵ تا ۹۷ درصد از این میزان و معادل ۱۰۵ تا ۱۰۷ هزار دستگاه را تولید کند.

وی گفت: ظرفیت اسمی شرکت ایران خودرو خراسان تولید ۱۵۰ هزار دستگاه در سال است که با امکانات و نیروی انسانی موجود این شرکت توانایی تولید ۱۸۰ هزار دستگاه در سال را دارد اما هم اینک با ۶۵ درصد از ظرفیت خود تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان افزود: این شرکت برای پنج هزار نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده و هم اینک به خاطر افزایش تولید خود، ۲۰۰ نیروی جدید در حال استخدام دارد.

وی ادامه داد: حقوق کارکنان نیز طبق قانون و در تاریخ مشخص پرداخت شده و علاوه بر آن کارکنان از پاداش نقدی و غیرنقدی ماهانه تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای هر نفر و شارژ بن کارگری در هر ماه برخوردار هستند.

زاهدی فر گفت: هم اینک زمینه افزایش تولید خودرو در کشور فراهم شده و باید از این فرصت برای رونق تولید و اشتغال بهره گرفت.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.