دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار :

معین‌ اقتصادی ویژه بانوان در شهرستان سبزوار فعال شد

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: یک معین‌ اقتصادی به منظور توانمندسازی بانوان و با رویکرد توسعه مشاغل خانگی برای این قشر از جامعه در این شهرستان فعال شد.

به گزارش قدس آنلاین، حسین فیض‌آبادی  افزود: این معین اقتصادی با عنوان "کانون توسعه فرهنگی گلچین سبزوار" در حوزه اشتغال و توسعه مشاغل خانگی، صنایع دستی، پوشاک، مشاغل خرد کشاورزی و پرورش قارچ فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در این راستا صندوق‌های خرد اشتغال زنان ایجاد شده که پس از مشارکت و سرمایه گذاری اندک اعضا، تسهیلات کم بهره بانکی بر مبنای طرح و مهارت بانوان پرداخت می شود.

معاون فرماندار سبزوار گفت: معین‌های اقتصادی این شهرستان در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی تاکنون ۸۵۰ فرصت شغلی در رشته‌های تولید تابلو فرش، فرش دستباف، کشاورزی و گیاهان دارویی ایجاد کرده‌اند.

فیض آبادی افزود: این فرصت‌های شغلی را پنج معین اقتصادی شامل شرکت‌های تعاون روستایی مهرنشانی، مزرعه مروارید، تعاونی عشایری، اتحادیه تعاون روستایی و بانک صنعت و معدن ایجاد کرده اند.

تاکنون در چارچوب اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که ابتکار علیرضا رزم‌حسینی استاندار پیشین خراسان رضوی بوده است، ۲۱ سند همکاری با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی شهرستان سبزوار منعقد شده است.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.  

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.