شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

سفیر عراق خبر داد:

ارسال پیام الکاظمی به ایران/ از هیچ تصمیمی علیه تهران حمایت نمی‌کنیم

سفیر عراق - کراپ‌شده

پس از رای ممتنع غیر منتظره عراق در سازمان ملل به پیشنهاد ضد ایرانی آمریکا در سازمان ملل که با واکنش منفی افکار عمومی در ایران روبرور شد، سفیر این کشور در تهران از ارسال پیام نخست‌وزیر کشورش به تهران خبر داد و تاکید کرد: جمهوری عراق از هیچ تصمیمی علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت نمی‌کند.

قدس آنلاین: «نصیر عبدالمحسن عبدالله» سفیر جمهوری عراق در تهران ، درباره رای ممتنع عراق به پیشنهاد آمریکا برای افزودن دو بند جدید در بودجه سال ۲۰۲۱ سازمان ملل برای احیای کمیته تحریم‌ها علیه ایران گفت: مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در این رابطه پیامی را برای جمهوری اسلامی ایران فرستاده که براساس آن، کمیسیونی برای بررسی این موضوع تشکیل می‌شود.

وی اضافه کرد: در این پیام تاکید شده است که جمهوری عراق از هیچ تصمیمی علیه جمهوری اسلامی ایران ابدا و مطلقا حمایت نمی‌کند.

 این دیپلمات عراقی خاطرنشان کرد: ایران کشور دوست، همسایه و برادر ماست و ما با جمهوری اسلامی ایران رابطه بسیار نزدیکی داریم هر چند رای داده شده، یک رای محافظه‌کارانه بوده است.

نصیر عبدالمحسین عبدالله اضافه کرد: جمهوری عراق برای جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها آرزوی پیشرفت، خوشبختی و تعالی در همه زمینه‌ها دارد.

وی همچنین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت و با یادآوری مراتب بالای فروتنی، انسانیت و دلیری این دو شهید خاطرنشان کرد: از خداوند منان مسالت دارم تا آن شهدا را به عالی‌ترین مراتب بهشت برساند و به خانواده‌ها، همکاران و دوستداران‌شان صبر عنایت کند.

گفتنی است در میان همسایگان ایران روسیه، ترکیه، پاکستان، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان به پیشنهاد آمریکا رای مخالف دادند؛ عربستان و بحرین رای موافق و عراق، عمان، قطر، امارات، کویت رای ممتنع. افغانستان و ترکمنستان هم در این جلسه غایب بودند اما آنچه موجب شگفتی و آزردگی خاطر ایرانسان شد،  رای ممتنع عراق دولت عراق بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظرات

 • ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۷:۳۰
  0 0
  ههههه به هر کس خدمت میکنیم بعدش پاچه خودمان را میگیرد هی داد بیدا
 • ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۸:۰۵
  0 0
  نامردا لعنت به همتون کوفیان نامرد
 • khalilnemati475@gmail.com ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۸:۰۶
  0 0
  بشکنه این دست که نمک نداره

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.