شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

واکنش ترامپ به بسته شدن حساب کاربری‌اش در توئیتر

توئیتر ترامپ

رئیس‌جمهور فعلی آمریکا می‌گوید توئیتر رسانه آزاد و بی‌طرفی نیست و اینکه او در حال رایزنی با سایت‌های دیگر و حتی ایجاد پلتفرم رسانه‌ای خودش است.

قدس آنلاین: بعد از آنکه توئیتر حساب کاربری شخصی دونالد ترامپ را مسدود کرد؛ وی انتقاد خود از بابت این موضوع را با استفاده از حساب کاربری ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح کرد.

در یک رشته توئیت انتقادی که البته بلافاصله از سوی توئیتر حذف شد، وی مسدود شدن حساب کاربری شخصی خود را محصول تبانی این پلتفرم اجتماعی و دموکرات‌هایی دانست که قصد ساکت کردن او و ۷۵ میلیون آمریکایی را دارند که به وی رای داده‌اند.

ترامپ در این باره نوشت: شاید توئیتر یک شرکت خصوصی باشد اما بدون تکیه به لطف دولت یعنی همان ماده ۲۳۰ (قانون حراست از ارتباطات) برای مدت طولانی دوام نمی‌آورد.

ماده ۲۳۰، شبکه‌های اجتماعی را از هرگونه مسئولیت حقوقی در قبال مطالب منتشر شده از سوی کاربرانشان مصون می‌دارد حال آنکه به ادعای ترامپ، این مسئله به ابزاری برای سوء استفاده و خاموش کردن صدای حزب جمهوریخواه در جریان انتخابات ۲۰۲۰ منجر شد.

رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در ادامه ادعاهای خود با اشاره به اینکه توئیتر رسانه آزادی نیست، افزود: پیش بینی می‌کردم که چنین اتفاقی بیفتد. در حال مذاکره با چندین سایت دیگر هستیم و به زودی خبر بزرگی را اعلام می‌کنیم.

اما شاید مهمترین بخش از پیام‌های ترامپ آن قسمتی است که در آن از تلاش برای ایجاد پلتفرم رسانه‌ای خودش خبر داد.

وی در این باره نوشت: همزمان امکان ایجاد پلتفرم خودمان در آینده نزدیک را هم بررسی می‌کنیم. ما ساکت نخواهیم شد.

این در حالی است که پیشتر، هنگامی که ترامپ در جریان انتخابات ۲۰۲۰، از بابت پوشش رسانه‌ای «فاکس نیوز» شبکه خبری نزدیک به جمهوریخواهان، انتقاد کرد؛ گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه او به دنبال ایجاد رسانه‌ای است که منعکس کننده عقاید شخصی او باشد؛ آغاز شد.

در همین حال توئیتر به مسدود کردن حساب شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بسنده نکرد و حساب کاربری شماری از نزدیکان وی را هم که با جدیت ادعای تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را تکرار می‌کنند؛ تعلیق کرد.

در میان این افراد، نام «مایکل فلین» مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید که مشمول عفو ترامپ هم بود؛ به چشم می‌خورد.

همچنین حساب کاربری «سیدنی پاول» عضو تیم حقوقی ترامپ هم تعلیق شد.

اما از همه مهمتر، مسدود شدن حساب کاربری ستاد انتخاباتی ترامپ است.

توئیتر در توضیح اقدامات اخیر خود مدعی شد: از مضمون پیام‌های ترامپ این طور برداشت می‌شد که ممکن است وی روند انتقال قدرت را مختل کند.

همچنین ادعا می‌شود که نشانه‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی برای اعتراضات مسلحانه و حتی حمله مجدد به کنگره در روز ۱۷ ژانویه (۲۹ دی) وجود دارد.

ترامپ متهم است که در روز ۶ ژانویه (۱۷ دی)، با هدف اخلال در روند تائید پیروزی جو بایدن دموکرات، طرفداران خود را برای حمله به کنگره ترغیب کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.