سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸

محققان سپاه امام رضا(ع) "اسکن ۳ بعدی" طراحی کردند / ورود بسیج علمی به حوزه دانش‌بنیان‌

بسیج

محققان بسیج علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) به حوزه ساخت و طراحی محصولات دانش بنیان به صورت جدی ورود کرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، محمودرضا کفاش با اشاره به همکاری و تعامل معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه خراسان رضوی با مراکز رشد و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌ایم سه شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری به ثبت برسانیم و تا پایان سال منتظر اخذ دو مجوز دیگر برای تاسیس دو شرکت دیگر هستیم.

وی افزود: سازمان بسیج علمی با هدف جهاد علمی پیرامون فرما یش رهبری شکل گرفت و هدف ما تبدیل علم به فناوری و ثروت است.

معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) در ادامه از تولید ماسک هوشمند توسط پژوهشگران سازمان بسیج علمی خبر داد و گفت: محفظه اینگونه ماسک به گونه‌ای است که با استفاده از اشعه uv و گاز اوزون در سطح ۲/۵ میلی گرم هوا را تسویه و در دم و بازدم هوای سالم را استنشاق می‌کنیم.

وی افزود: نمونه اینگونه ماسک در کشور امریکا و آلمان نیز ساخته شده اما تفاوت نمونه ایرانی با نمونه خارجی آن در این است که اولا مهندسی معکوس در آن بکار برده شده است و از طرفی باطری آن به دلیل سنگینی به جای اینکه روی ماسک تعبیه شود  بر روی کمربند فرد متصل و این باطری بصورت هوشمند و در کسری از ثانیه شارژ می‌شود و نیاز به سیم و اتصالات ندارد.

کفاش بیان داشت: این ماسک تاییده سازمان بسیج علمی و پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج را اخذ کرده و به محض گرفتن مجوز دانشگاه علوم پزشکی  رونمایی و به تولید انبوه خواهد رسید.

وی به یکی دیگر از اختراعات پژوهشگران سازمان بسیج علمی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اختراعات که به ثبت رسیده است، اسکن‌های سه بعدی است که در آن کسانی که دچار آرتروز از قسمت کمر به پایین شده‌اند با فشار پا در سه فرم و سه جهت روی زمین  و متناسب با میزان فشار  بیماری تشخیص و کار درمانی انجام می‌شود.

معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا (ع) همچنین از تولید ماشین سبک آفرود که قابلیت حمل تا ۳۰۰ کیلوگرم بار را دارد خبر داد و بیان داشت: مزیت این ماشین این است که وزنش سبک است و چپ نمی‌کند و از لحاظ قیمت ۶۷ تا ۷۰ میلیون تومان براورد شده است و کاربرد آن در مناطق بیابانی و اجرای مسابقات صحرایی است که به زودی خط تولید آن را راه اندازی خواهیم کرد.

وی عنوان داشت: به زودی و با حضور فرمانده سپاه امام رضا(ع) از این سه محصول طی مراسمی رونمایی خواهد شد.

کفاش در پایان خاطرنشان کرد:  هدف سازمان بسیج علمی و پژوهشی این است که استعدادهای جوانان را شناسایی و آنان را جذب کرده و توان نوآوری و خلق ایده‌ها را در دانش پژوهان خود ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.