چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت

تهران از مرحله اضطرار فراتر رفته و وارد مرحله خطرناک شده است

آلودگی هوای تهران

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته و حتی از مرحله اضطرار هم خارج و وارد مرحله خطرناک شده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از وبدا، عباس شاهسونی با اشاره به خطرناک بودن شرایط آلودگی هوا در تهران و کلان شهرها افزود: انجام هرگونه فعالیت ورزشی سنگین و ورزش در فضای آزاد در شرایط فعلی آلودگی هوا، به جای اینکه به سلامتی مردم کمک کند، خطرناک است؛ بنابراین توصیه می شود مردم اصلا در تهران اقدام به فعالیت ورزشی نکنند. وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرایط آلودگی تهران بسیار نامناسب است، افزود: شهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته و حتی از مرحله اضطرار هم خارج و وارد مرحله خطرناک شده است. شاهسونی با بیان اینکه باید اقدام جدی در زمینه کاهش منابع انتشار آلودگی و مواجهه مردم شود، خاطرنشان کرد: نگران سلامت عموم مردم و وقوع شرایطی مانند یک حادثه ناگوار در شهر تهران و سایر کلان‌شهرها هستیم. رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه منابع انتشار مانند سوزاندن مازوت در نیروگاه ها در این وضعیت باید مشخص و در عین حال ممنوع شود، گفت: در شرایطی که نفس کشیدن امکان پذیر نیست و شرایط آلودگی هوا بسیار نامطلوب بوده و در شرایط ناسالم هستیم باید در زمینه کاهش منابع انتشار آلودگی و مواجه مردم اقداماتی همچون کاهش ساعت کاری و تعطیلی انجام شود. وی با بیان اینکه مردم در این شرایط آب و هوایی در خانه بمانند و هر نوع فعالیت غیرضروری در خارج از منزل را به حداقل برسانند، مطرح کرد: با توجه به پایداری وضعیت آب و هوا، پیش بینی می شود این شرایط تا جمعه و حتی تا هفته آینده ادامه داشته باشد.

نظرات

  • ناشناس ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۵
    0 0
    به نظر من یکی از علتهای آلودگی بستن راههای بین شهری است اگه راهها باز بشه آلودگی هم پایین میاد مردم مسافرت می روند اینقدر تجمع در تهران صورت نمگیره مصرف برق پایین میاد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.