سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد

اعتبار ۱۲۰میلیارد تومانی برای تولید ۲۰هزار موتور برقی در مشهد

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: اعتباری معادل ۱۲۰میلیارد تومان برای تولید ۲۰هزار موتور برقی در مشهد پیش بینی شده است.

به گزارش قدس آنلاین، خلیل الله کاظمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودروهای برقی در مشهد، گفت: باتوجه به تاثیر ۴۰۰هزار موتوربنزینی در ایجاد آلودگی هوا، این نیاز وجود دارد که بازسازی و بهسازی موتور سیکلت‌ها در دستورکار قرار گیرد.

او با بیان اینکه در قانون هوای پاک به این موضوع اشاره شده که دولت مکلف است تسهیلاتی را برای از رده خارج کردن موتورهای بنزینی به کار بگیرد افزود: متاسفانه این موضوع عملیاتی نشده و لایحه‌ای را به شورا در خصوص پرداخت وام برای خریداری تعدادی از این موتورها، ارسال کرده ایم.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: در نهایت مصوب شد در مرحله اول ۲۰هزار دستگاه موتور که وسیله کار هستند را رونمایی کنیم و نهایتا تا ۸۰درصد و سقف ریالی ۳۵میلیون تومان لحاظ کنیم.
کاظمی بیان کرد: تا کنون تولیدکنندگان بسیاری پای کار آمده اند و بخش زیادی از تولیدات این موتورها در داخل کشور صورت گرفته است؛ اما به دلیل آنکه تاکنون بازار مصرفی نداشته مورد توجه قرار نگرفته بود.
او تصریح کرد: اولویت ما برای تولید ۲۰هزار دستگاه افرادی هستند که از طریق آن درآمدزایی ایجاد می‌کنند و امیدواریم تا پایان سال تعداد زیادی از این موتورها را در اختیار شهروندان قرار دهیم.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.