چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

مجهزترین مرکز پایش زیست محیطی کشوردر یزد ایجاد می شود

مدیر کل محیط زیست استان یزد

یزد - مدیر کل محیط زیست استان یزد با بیان اینکه بیشترین آلایندگی هوای استان مربوط به محور یزد اردکان است گفت : مجهزترین مرکز پایش زیست محیطی کشور در استان یزد ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار قدس انلاین، نیره پورملائی پیش از ظهر چهارشنبه درچهل و پنجمین نسشت خبری بر خط با اصحاب رسانه استان اظهارداشت: شعارامسال هفته هوای پاک "تعهد اجتماعی مسئولان و مشارکت مردم "برای داشتن هوای پاک است و ۱۵دستگاه اجرایی در سطح وزارتخانه ها و ادارات برای اجرای این قانون باید باهم همکاری مناسب را داشته باشند.

وی ازعدم استقرارصنایع آلاینده در محوریزد -اردکان خبرداد و افزود : در۲۰سال گذشته توسعه نا متوازن در این محوررخ داده و هم اکنون استقرار بیش از۸۰ درصد صنایع استان، بیشترین تردد حمل و نقل جاده ای ، سکونت ۸۰درصدی در این مناطق و وجود ریزگردها دربالا دست شهرستان های ارکان میبد و اشکذر باعث شده این محور نقش بسزایی در الایندگی استان داشته باشد .

پورملائی تصریح کرد: شناسایی واحدهای آلاینده از اقدامات مهم این اداره است و طبق هماهنگی ها ی صورت گرفته شده  قراراست ۳۵درصدعوارض آلایندگی به اصلاح سیستم واحدهای صنعتی استان اختصاص یابد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.