شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

محدودیتی برای فعالیت‌های گردشگری در خراسان‌رضوی وجود ندارد

جلسه گردشگری

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان ‌رضوی از فعالیت همه مشاغل و کسب وکارهای گردشگری و برگزاری بدون محدودیت تورها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خراسان‌ رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق براتی در بازدید از انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان ‌رضوی گفت: به واسطه وجود بارگاه ملکوتی حضرت امام‌رضا(ع) و سفر میلیون‌ها زائر و گردشگر، محدودیت‌های سختگیرانه‌تری در ایام اوج کرونا در مشهد اجرا شد.

وی با اشاره به تشکیل گروه کاری گردشگری ویژه ایام کرونایی در استانداری خراسان رضوی افزود: بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری از طریق این کارگروه و در ستاد ملی کرونا مرتفع شد.

او  ادامه داد: با توجه به نامشخص بودن زمان پایان کرونا، سررسید بازپرداخت‌ تمامی هزینه‌های گردشگری باید به حداقل سه ماه پس از پایان کرونا موکول شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان ‌رضوی گفت: در تلاشیم که مسائل پیش آمده در مورد گردشگری سلامت، اخذ هزینه تجاری موقت برای شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری با تعامل و ارتباط با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حل و فصل شود.

براتی با اشاره به اهمیت نقش تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری در تسهیل فرآیندهای اجرایی و کاهش تصدی‌گری دولت افزود: در راستای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به منظور کاهش بار دولت برای تقویت وظایف حاکمیتی در حوزه گردشگری، خدمات و امور تصدی گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود.

در ابتدای این نشست اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان ‌رضوی به بیان مسائل و مشکلات در حوزه گردشگری به خصوص مشکلات ایجاد شده در ایام کرونا از جمله ممنوعیت برگزاری تورها، عدم همراهی دانشگاه علوم پزشکی در مورد صدور گواهی‌نامه پذیرش بیماران خارجی، عدم همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونایی و صدور بخشنامه از سوی مراجع قضایی مبنی بر رعایت موازین اخلاقی و پرهیز از اختلاط غیرشرعی در برگزاری تورهای گردشگری پرداختند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.