شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

آخرین خبر از وضعیت سلامتی میناوند و انصاریان

میناوند

عضو تیم پزشکی معالج انصاریان و میناوند آخرین وضعیت آنها را تشریح کرد.

به گزارش قدس آنلاین، مهرداد میناوند، پیشکسوت فوتبال ایران چند روزی است که به شدت درگیر ویروس کرونا شده و وخامت حال او باعث شد به ICU منتقل شود و روز گذشته خبر رسید به کما رفته است. چند ساعت بعد از این خبر، خبر دیگری منتشر شد مبنی بر اینکه علی انصاریان، دیگر پیشکسوت فوتبال هم به ICU منتقل شده تا درباره او نیز نگرانی‌هایی ایجاد شود. دکتر هاشمیان، عضو تیم پزشکی معالج این دو پیشکسوت فوتبال در خصوص آخرین وضعیت آنها اظهار نظر کرد.

هاشمیان در مورد آخرین وضعیت میناوند اظهار داشت: شرایط این پیشکسوت فوتبال ایران نسبت به روزهای گذشته بهتر شده اما باید روندی را طی کند. ما داروهایی را برای وی تجویز کرده‌ایم. درمان ویروس کرونا طولانی مدت است و باید اقدامات خاصی بر روی بیمار انجام شود تا در نهایت او بتواند بر مشکلات ابتلا به این ویروس غلبه کند. البته میناوند دیر به پزشک مراجعه کرد و این یکی از دلایل طولانی شدن روند درمانی این فرد است.

وی افزود: در مدتی که این پیشکسوت فوتبال ایران بستری است، باید اقدامات خاصی انجام شود تا بتوانیم وی را از حالت خواب مصنوعی خارجی کنیم.  میناوند تحت ونتیلاتور یا دستگاه تنفسی تهاجمی است و کارهای بسیار تهاجمی انجام خواهیم داد.

هاشمیان در مورد اینکه کرونای میناوند از نوع انگلیسی است یا نه هم گفت: تشخیص کرونا انگلیسی به این راحتی نیست و تنها درباره کسانی می‌شود به طور قطعی نظر داد که در سفر به یک کشور خاص بودند. اما درباره میناوند تاکنون نشانه‌ یا دلیلی برای ابتلا به کرونای انگلیسی وجود ندارد.

وی در مورد وضعیت علی انصاریان هم توضیح داد: اگر وضعیت انصاریان را با میناوند مقایسه کنیم باید بگویم که وضعیت مدافع اسبق تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس پایدار است. این ۲ پیشکسوت در یک برنامه تلویزیونی به ویروس کرونا مبتالا شدند و این نشان می دهد که خطر کرونا هنوز در ایران وجود دارد. برخی می‌گویند چرا انصاریان به بخش ای سی یو منتقل شده است؟ در پاسخ به این افراد باید بگویم که تمام بیمارانی که شرایط سخت تنفسی دارند باید به این بخش منتقل خواهند شد.

هاشمیان در ادامه گفت: شرایط او پایدار است و اکسیژن خون به او به بالای ۹۰ رسیده است اما روند درمانی را باید طی کند و تمام داروهای خط درمان کووید ۱۹ باید برای او نیز تجویز شود. البته تمام داروهایی که برای این ۲ پیشکسوت استفاده می‌شود باید با دقت و نظارت باشد و هر گونه سهل‌انگاری ممکن است روند درمانی را به مشکل مواجه کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.