سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد در گفتگو با قدس آنلاین:

نرخ برق ماینرها صادراتی محاسبه می شود

تکتم بهاردوست

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: برق مورد استفاده ماینر ها برای تولید یا ارائه خدماتی نیست نرخ استفاده از این نوع برق با نرخ و تعرفه برق صادراتی محاسبه می شود

این روزها کمتر کسی است که چیزی از استخراج ارز دیجیتال نشنیده باشد. سیستم الگوریتم پیچیده ریاضی که بلای جان صنعت برق شده است. مهم‌ترین دغدغه ای که در هزینه‌های نگهداری ماینینگ، باید به آن توجه شود تامین هزینه‌های برق مورد نیاز است. در همین خصوص علیرضا کاشی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد بیان کرد: میزان برق مصرفی و تعداد ماینینگ هایی که در مشهد در حال فعالیت هستند بسیار اندک و ناچیزاست ولی اگر گزارشی از سوی مردم به دست ما برسد و یا در استفاده از برق با رقم نامتعارفی مواجه شویم حتما رسیدگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: استفاده از ماینر ها از سوی سامانه کنتر ها توسط همکارانمان رصد  می شود که در صورت مشاهده هر گونه تخلقی با هماهنگی های لازم که با مقامات قضایی و انتظامی انجام شده است نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هر چند تا کنون هیچ موردی جهت استفاده از ماینر در مشهد به صورت رسمی و قانونی نشده است و کسی به ما مراجعه نکرده است با این همه اما ما آمادگی های لازم را جهت تامین برق به این منظور را داریم به شرط اینکه افراد  از قبل مجوزهای لازم را جهت استفاده از ماینر از سازمان صمت دریافت کرده اند کرده باشند.

وی در پاسخ به این سئوال که محاسبه برق مورد استفاده ماینینگ ها به چه شکل انجام می شود گفت: از آن جایی که برق مورد استفاده ماینر ها برای تولید یا ارائه خدماتی نیست نرخ استفاده از این نوع برق با نرخ و تعرفه برق صادراتی محاسبه می شود

وی در توضیح این که آیا رصد هر گونه تخلفی در این زمینه برای اداره برق مشهد وجود دارد یا خیر بیان کرد: ماینر هایی که در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد چون برق زیادی را مصرف می کنند رصد کردن این موارد برای شرکت برق چه برای کنترهای قدیمی و چه دیجیتال اصلا کار سختی نیست و ما در یک زمان بسیار کوتاه می توانیم این افراد را ردیابی و شناسایی کنیم که پس از شناسایی با مراکز امنیتی و قضایی هماهنگ و نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد شد.

کاشی افزود: خاموشی هایی که در سطح مشهد اتفاق می افتد هیچ ربطی به استفاده از ماینر ها ندارد و همه به خاطر سوخت نیروگاه هاست.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.