سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

بازدید از مدارس با هدف حفظ سلامت دانش آموزان

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بازدید از مدارس با هدف حفظ سلامت دانش آموزان از فعالیتهای مهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد احمدیان مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بازدید از مدارس با هدف حفظ سلامت دانش آموزان پس از وضعیت آبی در مشهد، با بهبود شرایط انتقال بیماری و بازگشایی مدارس، بازدیدهای کارشناسان بهداشت از اجرای دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ سلامتی دانش آموزان و کادر درمان در راس فعالیت‌ها قرار گرفته است.
او با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس باید بدون اجبار دانش آموزان برای حضور در کلاس درس و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شود، افزود: مدارس موظف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند از این رو بازدیدهای محیطی برای همه مدارس به خصوص مدارس حاشیه مشهد انجام و حین بازدید نیز چک لیست‌های لازم تکمیل می‌شود.
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی باید با ظرفیت پایین برگزار شود و مدارسی که دستورهای بهداشتی را به درستی رعایت نکنند پلمب خواهند شد، ادامه داد: در مدارس رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی به خوبی باید حفظ شود.
احمدیان بیان کرد: برای گروه‌های سنی مختلف نیز مراقبت‌های حضوری و غیر حضوری همچون گذشته انجام می‌شود.
او تصریح کرد: خدمات درمانی بیماران کرونایی در مراکز بهداشتی ۱۶ ساعته و مراقبت دیگر گروه‌ها در مراکز پاک انجام می‌شود.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.