سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸

پارازیت دوباره ماکرون:

قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به توافق پایبند شود

ماکرون

دفتر «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به این توافق پایبند شود.

قدس آنلاین: در ادامه اظهارنظرهای اخیر مقام‌های فرانسوی درباره توافق هسته‌ای ایران، کاخ الیزه روز سه شنبه (امروز) درباره بازگشت آمریکا به ایران اظهارنظر کرد.

دو روز بعد از تماس تلفنی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و رایزنی آنها درباره مسائل مختلف از قبیل ایران، کاخ الیزه درباره بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای برجام شرط و شروط گذاشت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، کاخ الیزه (دفتر ریاست جمهوری فرانسه) اعلام کرد که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به این توافق پایبند شود.

این اظهارنظر دفتر ریاست جمهوری فرانسه در حالی مطرح شده که طی روزهای اخیر مقام‌های پاریس بارها درباره برنامه هسته‌ای ایران لفاظی کرده‌اند.

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه که کشورش در عمل به وعده‌های خود بعد از خروج آمریکا از برجام ناکام مانده شامگاه پنجشنبه دوم بهمن از ایران خواسته بود «فوراً» به تعهدات خود در این توافق پایبند شود.

اظهارنظرهای مقام‌های غربی درباره برجام در حالی شدت گرفته که طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، جو بایدن بعد از آغاز به کار در مقام رئیس‌جمهور طی روزهای اخیر در حال رایزنی با مقام‌های کشورهای اروپایی از قبیل فرانسه و آلمان درباره مسائل مختلف از قبیل ایران بوده است.

مقام‌های ایران اعلام کرده‌اند که با توجه به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و عدم تحقق وعده‌های کشورهای اروپایی عضو این توافق، تهران طبق بند ۳۶ این توافق، گام‌های کاهش تعهدات برجامی را برداشته است و در صورت اجرای تعهدات طرف‌های مقابل، تهران هم این گام‌ها را به عقب برمی‌گرداند.

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • شهر فرنگ ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۲۴
    0 0
    باز شروع شد شرط و شروط های استعماگران سابق شروع شد ، البته این هم از 40 سال سیاست خارجه ما که فقط دشمن جمع کردیم دوربر خودمون ، ترکیه و چین چراغ خاموش رفتند تا بالای قله ، ضمن اینکه فقط ابعاد مهم اقتصادی تحریم نیست ، ابعاد فرهنگی و دینی و اجتماعی و آموزشی هم هست ، زیان اینها را چطور محاسبه می کنیم .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.