چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶

مسئول گروه کووید دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

افزایش ۶ ‌برابری موارد سرپایی در مشهد/ فریب آمار را نخوریم

کرونا

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در بخش‌های عفونی هیچ تغییری نکرده، اما در موارد سرپایی افزایش ۶ برابری داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، رزیتا خداشاهی با بیان اینکه تا زمانی که کرونا به عنوان یک بیماری غالب در جامعه باشد رنگ‌بندی‌ها کرونایی معنا ندارد، اظهار کرد: آمار بیماران کرونایی بستری روزانه دربخش‌های عفونی هیچ تغییری نکرده، نه افزایش داشته ونه کاهش، اما در موارد سرپایی افزایش ۶ برابری داشته‌ایم.

وی افزود: هم اکنون روزانه ۱۰ مورد ویزیت داریم و به نسبت ماه‌های قبل که بالای ۳۰ نفر بود به یک سوم رسیده، اما این کاهش آمارها نباید گول زننده باشد، زیرا آمار ۵ نفره سرپایی به ۳۰ نفر رسیده است.

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه همیشه ۱۰ تا ۱۴ روز پس از افزایش آمار سرپایی رشد ۲۰ تا ۴۰ درصدی آمار بستری عفونی کووید را داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: هم اکنون نگرانی‌ها بابت موج چهارم بحران کرونا بوده و با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم و همزمانی ۳ بیماری کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزا در این فصل شایع است نگرانی‌های کادر درمان بیمارستان‌ها بابت بی‌توجهی برخی افراد نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوچندان شده است.

خداشاهی بیان کرد: تا زمانی که کرونا به عنوان یک بیماری غالب در جامعه باشد رنگ‌بندی‌های کرونایی معنا ندارد و معتقدیم که تا زمان پایان این بحران باید همیشه وضعیت را هشداردهنده بدانیم تا مجدد به وضعیت قرمز گرفتار نشویم.

مسئول گروه کووید عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که هنوز دارو و واکسن خاصی برای پیشگیری و درمان کرونا نداریم و مواردی هم که در حال تست هستند هنوز به تأیید نهایی نرسیده است، تأکید کرد: تا آن زمان بهترین کار رعایت نکات پیشگیرانه (استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم حضور در هر نوع تجمع و دورهمی) است.

انتهای پیام/

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.