جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴

مجارستان واکسن چینی «سینوفارم» را تایید کرد

واکسن کرونا سینوفارم چینی

بنابر اعلام مقامات بهداشتی مجارستان، سازمان تنظیم‌کننده دارو در این کشور اروپایی واکسن کرونای چینی ساخت شرکت «سینوفارم» را تایید کرد.

به گزارش قدس آنلاین، «سسیلیا مولر» جراح کل مجارستان روز جمعه در یک نشست گفت متخصصان تنظیم‌کننده دارو در این کشور اروپایی واکسن کرونای ساخت شرکت «سینوفارم» چین را تایید کردند.

به گزارش رویترز، این تایید بعد از آن انجام شد که دولت مجارستان روز پنجشنبه اعلام کرد به هر واکسنی که به دستکم یک میلیون نفر در هر کجای دنیا تزریق شده باشد، برای استفاده اضطراری مجوز می‌دهد.

دولت مجارستان به تازگی اعلام کرده بود برای خرید واکسن کرونا با شرکت سینوفارم چین به توافق رسیده است. به این ترتیب مجارستان نخستین کشور اتحادیه اروپاست که واکسن چینی را تایید و برای خرید آن اقدام کرده است.

دولت مجارستان به شدت از اتحادیه اروپا به دلیل روند کند واکسیناسیون انتقاد کرده و باور دارد، رویه کنونی تهدیدی برای بازگشت به شرایط عادی اقتصادی است. 

یکی از مزیت‌های واکسن چینی این است که می‌توان در دمای عادی یخچال نگهداری کرد.

به گزارش فارس، رسانه‌های چین نیمه‌ آبان ماه از موفقیت آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر دادند و اعلام کردند که رییس شرکت داروسازی سینوفارم گفته هیچ یک از افرادی که تاکنون واکسن کووید ۱۹ ساخت این شرکت را دریافت و به خارج سفر کرده‌اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

به گفته «لیو جینگژن» رئیس شرکت سینوفارم، دیپلمات‌های اعزامی، دانشجویان، کارمندان اعزامی پروژه‌های ساختمانی،کارکنان کمپانی‌های مختلف چینی مانند شرکت «ملی نفت چین»، شرکت «پتروشیمی چین» و همچنین هواوی این واکسن را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.