یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

شهریاری: هیچ شرکتی اجازه واردات واکسن از آمریکا و انگلیس را ندارد

شهریاری

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه واردات واکسن کرونایی به شرکت‌های خصوصی به‌شرط اخذ تأییدیه سازمان غذا و داروی کشور داده شده است.

قدس آنلاین؛ حسینعلی شهریاری اظهار داشت: اجازه واردات واکسن کرونا به شرکت‌های خصوصی به‌شرط اخذ تأییدیه سازمان غذا و داروی کشور داده شده است اما با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب هیچ شرکتی اجازه واردات واکسن از آمریکا و انگلیس را ندارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور کاملاً شفاف است، گفت: واکسن‌های وارداتی باید طبق پروتکل‌ها از سوی وزارت بهداشت بررسی شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در زمان حاضر بخش‌هایی چون انستیتو رازی، انستیتو پاستور، شرکت‌های دانش‌بنیان، بنیاد برکت و دو شرکت از وزارت دفاع در تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند و روی این موضوع کار می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود تا خردادماه ۲میلیون دوز واکسن توسط این شرکت‌ها تولید شود.

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود از مرداد و تیرماه ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا توسط محققان تولید شود که به‌یاری خدا با این شرایط آینده روشنی در مبارزه با کروناویروس پیشِ‌رو خواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.