یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

وزیر بهداشت: میزان مرگ و میر نوزادان به یک دهم قبل از انقلاب رسید/ تعداد مراکز درمانی ایران ۱۰۰ برابر شد

سعید نمکی

وزیر بهداشت گفت: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

قدس آنلاین؛ سعید نمکی صبح امروز در آیین نواختن زنگ انقلاب در مجتمع آموزشی دخترانه ارگ جدید بم با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز می‌خواهم در این مراسم با بچه‌ها سخن بگویم.

وی با بیان اینکه بچه‌های عزیز ما بدانند قبل از انقلاب از هر هزار بچه‌ای که در این مناطق به دنیا می‌آمد حداقل ۲۰۰ نفر از آنها به یک سالگی نمی‌رسیدند افزود: نزدیک ۲۵۰ نفر از آنها هم به سن ۵ سالگی نمی‌رسیدند.

وزیر بهداشت ادامه داد: بچه‌های ما بدانند دراین منطقه که هنوز هم سختی‌ها و مشکلات زیادی در آن وجود دارد خیلی از چیزهایی را که امروز می‌بینید، قبل از انقلاب نبود.

وی با یادآوری اینکه در این منطقه پزشک نبود و اگر پزشکی هم بود ایرانی نبود افزود: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

نمکی با بیان اینکه بحمدالله به برکت انقلاب اسلامی میزان مرگ و میر بچه‌ها به یک دهم قبل از انقلاب رسیده و تعداد مراکز درمانی ما ۱۰۰ برابر شده است گفت: امروز ۱۸ هزار خانه بهداشت در روستاهای کشورمان داریم و امیدواریم هر روز این مناطق که مناطق کمتر توسعه یافته هستند بهتر و بهتر شوند.

مراسم زنگ انقلاب با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زینی‌وند استاندار کرمان، امام جمعه و فرماندار بم و نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان در مجلس شورای اسلامی در مجتمع آموزشی دخترانه ارگ جدید در بم برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.