سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

«نوبخت» به جای «روحانی» برای دفاع از بودجه به مجلس آمد/عضو هیئت رئیسه مجلس؛ این کار توهین بود

نوبخت - کراپ‌شده

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به جای حسن روحانی برای دفاع از لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس آمد.

قدس آنلاین: علیرغم اینکه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور از وی دعوت کرده بود که برای دفاع از لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی امروز مجلس حضور پیدا کند ولی رئیس جمهور اجابت نکرده است.

بر همین اساس، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به جای رئیس جمهور برای دفاع از بودجه به صحن مجلس آمده است.

سید ناصر موسوی عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به این موضوع گفت: عدم حضور رئیس جمهور در مجلس برای بررسی کلیات بودجه بی احترامی به مجلس و ملت بود.

وی در تذکری  شفاهی اظهار داشت: رئیس مجلس ۱۰ روز پیش به رئیس جمهور نامه زد تا در مجلس حضور یابد اما وی این کار را نکرد که بی احترامی به ملت ایران و مجلس است.

وی بیان کرد: نزدیک به ۹ ماه از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد اما رئیس جمهور حتی برای یک بار هم در مجلس حضور پیدا نکرده و توجیه ندارد که رئیس جمهور در قرنطینه باشد اما اظهارنظر کند و بگوید که ما مصوبه مجلس درباره بودجه را نمی‌پذیریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دولت و رئیس جمهور ایرادی به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه دارند، امروز رئیس جمهور فرصت داشت که این موارد را در مجلس مطرح کند اما در مجلس حضور پیدا نکرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بودجه‌ای که دولت به مجلس ارسال کرده، بیشتر جنبه سیاسی داشت و در آن توجهی به رفع مشکلات مردم که وضعیت معیشتی اسفباری دارند نشده است و این روزها می‌بینیم که مردم در صف روغن نباتی می‌ایستند و سوال آن است مگر مجلس تا پایان امسال ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در اختیار دولت قرار نداده بود، پس چرا مردم باید با قیمت آزاد کالاهای اساسی خود را خریداری کنند؟

وی متذکر شد: زمانی که قرار بود کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق رأی گیری شود، رئیس جمهور به مجلس نامه زد و گفت که تغییرات بودجه را می‌پذیرد اما این روزها حرف دیگری می‌زند که این کار درست نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.