پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه

حمله اسرائیل به سوریه

رسانه‌های سوری می‌گویند جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز حملات گسترده‌ای را به مناطقی در جنوب سوریه و قنیطره انجام داده‌اند.

قدس آنلاین:  خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد پنجشنبه از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب قنیطره خبر داد.

سانا گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه برای رهگیری موشک‌های شلیک شده از جنگنده‌های اسرائیلی فعال شده است.

شبکه «حلب تودی» نیز خبر داد که در این حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، مواضع نظامی در حومه جنوب غربی دمشق هدف قرار داده شدند.

سانا در ادامه گزارش خود گفت که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه در حال رهگیری و از بین بردن موشک‌های اسرائیلی در جنوب سوریه هستند.

برخی منابع اسرائیلی می‌گویند هدف اصلی جنگنده‌های صهیونیستی در این حملات گسترده‌ای به جنوب سوریه، محدوده فرودگاه بین‌المللی دمشق و همزمان سمت سوری بلندی‌های جولان است.

سانا گزارش داد که صدای انفجارهایی که در نزدیکی دمشق شنیده می‌شود، ناشی از رهگیری موشک‌های اسرائیلی توسط سامانه‌های پدافند هوایی است. تعدادی از این موشک‌ها در حریم هوایی استان قنیطره رهگیری شدند.

خبرنگار شبکه العربیه نیز مدعی شد جنگنده‌های اسرائیلی مواضع هنگ ۱۶۵ام از لشکر یکم ارتش سوریه در غرب دمشق و همچنین منطقه صحنایا را هدف قرار داده‌اند.

این شبکه همچنین ادعا کرد که آژیرهای هشدار حمله موشکی در تاسیسات تحقیقاتی در شهر «الهامة» واقع در حومه دمشق به صدا درآمده است.

خبرگزاری سانا به نقل از یک منبع نظامی نوشت: «دقیقا در ساعت ۱۰:۴۲ شب، ارتش اسرائیل حملات هوایی را از سمت جولان اشغالی سوری و با استفاده از تعدادی موشک هوا به سطح و سطح به سطح، به اهدافی در جنوب [سوریه] انجام داد. پدافند هوایی بیشتر آنها را رهگیری و منهدم کرد. خسارت مالی وجود دارد اما هیچ تلفات و صدمات جانی وارد نشده است».

حدود دو هفته پیش نیز،  در حمله رژیم صهیونیستی به استان حماه (غرب سوریه) اعضای یک خانواده از جمله پدر و مادر و دو کودک این خانواده به شهادت رسیدند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.