یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸

بررسی دوبارۀ طرح «شفافیت آرای نمایندگان»در مجلس

نيکزاد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ نماینده تقاضای بررسی مجدد طرح «شفافیت آراء نمایندگان» در صحن علنی را داده‌اند، گفت: بر این اساس این طرح مجدداً بررسی می‌شود.

قدس آنلاین: احمد مرادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: تقاضای بنده از هیئت رئیسه مجلس آن است که طرح شفافیت آرای نمایندگان اصلاح و مجدداً در مجلس شورای اسلامی رأی گیری شود.

وی بیان کرد: مردم حق دارند که شفافیت را از مسئولان خود مطالبه کنند و شفافیت در مجلس، هیئت دولت، قوه قضائیه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان قطعاً می‌تواند ضامن بقا و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم شفافیت آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت به گونه‌ای که اختلاس، سوءاستفاده از بیت‌المال، قدرت نمایی برخی از مسئولان و بی حرمتی به مردم ناشی از عدم شفافیت است.

مرادی تأکید کرد: مدیران کارآمد ابایی از شفافیت در هر سطحی نخواهند داشت و بر این اساس تقاضای بنده از رئیس و هیئت رئیسه مجلس آن است که مجدداً طرح شفافیت آرای نمایندگان در صحن علنی مجلس رأی گیری شود.

وی اظهار داشت: بدخواهان به دنبال به حاشیه کشاندن مجلس انقلابی هستند اما نمایندگان مجلس یازدهم با تعامل، تدبیر و همراهی با یکدیگر می‌توانند کارهای بزرگی را انجام دهند.

علی نیکزاد در پاسخ به این تذکر گفت: ۵۰ نماینده تقاضای بررسی مجدد «طرح شفافیت آراء نمایندگان» در صحن علنی را داده و طی نامه‌ای به امضا رسانده‌اند و بر این اساس این طرح مجدداً در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.