دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

ورود مهاجران و اتباع خارجی به مترو تهران ممنوع شد؟

مترو

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه محدودیتی برای ورود مهاجران و اتباع خارجی به مترو تهران وجود ندارد، گفت:‌ ارائه کد اقامت یا شماره پاسپورت این افراد هنگام ورود به مترو و تهیه بلیت اختیاری است.

قدس آنلاین: فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره ماجرای ممانعت از ورود اتباع خارجی به مترو تهران به دلیل نداشتن کارت ملی این افراد، اظهار داشت: این موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست و رسانه‌های معاند این قضیه را پیچیده کرده‌اند.

وی افزود: همه مهاجرین خارجی در هنگام مراجعه به مترو می‌توانند به باجه‌های مربوطه مراجعه کرده و بلیت‌های تک‌سفره تهیه کنند و اینکه این افراد  جهت ورود به مترو با مشکل مواجه شده‌اند صحت ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران خاطرنشان کرد: برای شارژ کارت بلیت مترو نیز این افراد می‌توانند شماره پاسپورت یا کد اقامت را ارائه دهند و یا حتی از طریق سایت تهران من بلیت تک‌سفره تهیه کنند بنابراین محدودیتی جهت ورود این افراد به مترو وجود ندارد و ارائه کد اقامت هم اختیاری است.

نوبخت با اشاره به اینکه با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه همچون ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت کدملی مسافران جهت پیشگیری و انتقال کرونا است گفت: بسیاری از کشورها به این مسأله ورود یافته و کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند به طور مثال در کشور کره‌جنوبی اقدامی مشابه صورت گرفته و حتی اگر فردی با شرایط کرونا در محل‌هایی مانند مترو حضور یابد به اطرافیان آن پیامک خواهد شد که مراقب شرایط خود باشند.

وی گفت: همه مسافران اعم از مسافران خارجی و داخلی برای ما در مترو تهران یکسان و محترم هستند و هیچ بی‌احترامی جهت ورود اتباع خارجه در مترو صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.