دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵

بهره‌برداری از ۱۷۰۰ کلاس درس در خراسان ‌رضوی

خدا بنده آموزش پرورش خراسان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان ‌رضوی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی جدید یک هزار و ۷۰۰ کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است، گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ نیرو در استان خراسان‌ رضوی به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند.

به گزارش قدس آنلاین، قاسمعلی خدابنده عصر امروز در آیین شورای اداری شهرستان مه‌ولات که در محل سالن بصیرت اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۷ در استان خراسان‌ رضوی ۳۸ درصد بانوان و ۴۵ درصد آقایان باسواد بودند اما امسال بیش از ۹۶ درصد آقایان و بانوان در استان باسواد هستند و کمتر کسی را می‌توان در بازه بین ۱۰ تا ۴۹ سال پیدا کرد که از نعمت سواد محروم باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌ رضوی با اشاره به اینکه در استان ۴ مدرسه داریم که یک دانش‌آموز دارد، تصریح کرد: ما هیچ روستایی را در استان نداریم که یک مدرسه نداشته باشد و این از برکات انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه با بیان اینکه رکن توسعه هر کشوری آموزش و پرورش است، متذکر شد: در راستای اینکه یک آموزش و پرورش در طراز انقلاب اسلامی داشته باشیم، سند تحول بنیادین در شورای عالی انقلاب تصویب و ابلاغ شده است که اجرای این سند مشارکتی است و امیدوارم با مشارکت سایر ارگان‌ها و نهادها بتوانیم وظیفه خطیر آموزش و پرورش را انجام دهیم.

خدابنده با یادآوری اینکه در استان خراسان ‌رضوی یک میلیون و ۳۳۱ هزار دانش‌آموز تحصیل می‌کنند که با شیوع ویروس کرونا عقب‌افتادگی در حوزه تحصیل آنان انجام شده است، ادامه داد: امیدواریم هرچه زودتر شر ویروس کرونا کم شود تا بتوانیم با تشکیل کلاس‌های حضوری این عقب‌افتادگی را جبران کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان ‌رضوی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا و تعطیلی آموزش حضوری، استان خراسان‌ رضوی جزو استان‌های پیشتاز در حوزه آموزش مجازی بوده است و ۲ هزار و ۷۰ مدرسه که در استان اینترنت نداشته‌اند به اینترنت تجهیز شدند و آموزش دانش‌آموزان علاوه بر سامانه شاد، از طریق رسانه ملی و استانی و درس‌نامه در مناطق محروم انجام می‌شود تا خللی به آموزش دانش‌آموزان وارد نشود.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای شروع سال تحصیلی جدید و به همت اداره‌کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس تعداد یک هزار و ۷۰۰ کلاس به بهره‌برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: در حوزه جذب نیرو در مجموعه آموزش و پرورش خراسان ‌رضوی، این استان بالاترین رتبه در جذب نیرو را دارد و در مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.