سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

بیمارستان دوم قطب درمانی جنوب خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با اعتبار ۳۵ میلیارد تومانی ظرفیت جدید درمانی به قطب درمان جنوب خراسان رضوی اضافه شد.

به گزارش قدس آنلاین، جواد باذلی درباره افتتاح بیمارستان دوم این شهر اظهار داشت: راه‌انداری بیمارستان بهلول در گناباد سبب شد ۲ بیمارستان دیگر این شهرستان تعطیل شود و این موضوع ظرفیت‌های زیادی را از گناباد گرفت و تک بیمارستانی بودن شهرستان خسارت‌های زیادی به ما زد.  

وی ادامه داد: کسب مجوز بیمارستان دوم با ظرفیت ۶۰ تخت گرفته شد و بیمارستان ۱۵ خراداد قدیم این شهرستان را احیا کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: ۳۵ میلیارد تومان برای این بیمارستان هزینه شده و از ابتدای اسفند بیماران کرونایی به این بیمارستان منتقل خواهند شد و بعد از کرونا نیز چهار بخش اصلی خواهد داشت.  

باذلی اظهار داشت: آخرین وضعیت شهرستان گناباد زرد است و اگر مردم رعایت نکنند دوباره به وضعیت نارنجی خواهیم رفت و محدودیت‌ها برخواهد گشت.

در همین راستا محمدعلی نبی‌پور؛  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی که برای بهره‌برداری از پروژه‌های گناباد به این شهرستان سفر کرده نیز اظهار داشت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت در کشور زیرساخت‌های درمان رشد بالایی داشت و این طرح در هفت فاز در کشور انجام شد.

وی ادامه داد: به علت مشکلات اعتباری برخی از آن اجرا نشد اما این خدمات بزرگ بوده و عظمت آن باز هم کم است و هرچه برای مردم کار کنیم باز هم تلاش بیشتری باید بکنیم زیرا مردم با هم سختی‌ها با جان و دل مایه گذاشته‌اند.

نبی پور خاطرنشان کرد: بسیاری از عمل‌های جراحی منطقه در گناباد انجام می‌گرفته و امروز تعریف جدیدی در بیمارستان دوم گناباد صورت خواهد گرفت.  

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت در مرحله اول متمرکز در حوزه عمرانی انجام گرفت و بیش از ۱۵۰۰ پروژه اجرایی شد و نقدهایی هم بر آن وجود داشت و در این طرح هزینه‌های درمانی کاهش پیدا کرد.  باید سمت افزایش کیفیت خدمات درمانی حرکت کنیم و نگاه این است فرایند بیماریابی را درست انجام دهیم.  

نبی پور گفت: بسیج در بخش کرونا اقدامات خوبی داشته و در طرح شهید سلیمانی موفقیت داشته‌ایم و در طرح واکسن نیز جا پای بزرگان داریم می‌گذاریم و ۵ واکسن در کشور در حال پیگیری است و نشان می‌دهد نخبگان کشور می‌توانند کارهای بی‌نظیری انجام دهند.

وی بیان کرد: پیشگیری مهمتر از درمان است پس مردم باید پروتکل‌ها را رعایت کنند و اگر بی توجهی کنیم این وضعیت به نارنجی و قرمز تبدیل خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.