سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶

بایدن دسترسی ترامپ به اسنادسری دولت را مسدود کرد

اتحادیه اروپا حالا با خیال راحت می‌تواند اسناد محرمانه را در اختیار آمریکا قرار دهد

ترامپ بایدن

روزنامه بیزنس اینسایدر از قول منابع آگاه نوشت، کشورهای اروپایی حالا احساس می کنند که می‌توانند اسرار و اسناد محرمانه را بار دیگر در اختیار آمریکا قرار دهند؛ چراکه بایدن دسترسی ترامپ به اسناد و جلسات اطلاعاتی را مسدود کرده است.

قدس آنلاین: روزنامه بیزنس اینسایدر نوشت، مقام‌های سرویس‌های اطلاعاتی سه کشور اروپایی گفتند که متحدان آمریکا اظهاراتی را که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در گفتگو با شبکه خبری سی.بی.اس گفت، نشانه‌ای از بازگشت به روابط عادی محرمانه تلقی می‌کنند.

بایدن روز جمعه گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا دیگر نباید به جلسات اطلاعاتی دسترسی داشته باشد؛ چون ممکن است اطلاعات به جایی درز کند.

یکی از مقام‌های ارشد یکی از کشورهای اروپایی گفت: این انتظار می‌رفت و این یک حرکت نمادین است. با این حال، این مساله به وضعیت خارق العاده‌ای پایان می‌دهد که سرویس‌های اطلاعاتی مانند ما از به اشتراک گذاری اطلاعات اصلی امتناع می‌کردند؛ چون بیم آن را داشتند که این اطلاعات از جامعه امنیت ملی به رئیس جمهور برسد و او آنها را به سفیر روسیه بگوید.

این سخنان مقام اروپایی به اتهامات مربوط به اشتراک گذای اطلاعات حساس از سوی ترامپ در جریان مذاکرات ۲۰۱۷ با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و سرگئی کیسلیاک، سفیر وقت روسیه در واشنگتن اشاره دارد.

این مقام اروپایی همچنین گفت: اروپا و آمریکا حالا با اقدامی که از سوی بایدن صورت گرفته می‌توانند با خیال راحت درباره اینکه چه چیزی درمورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می‌دانند، صحبت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.