چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵

سایه انواع جهش‌یافته ویروس کرونا بر فرانسه/ شمار قربانیان از ۸۰ هزار نفر گذشت

واکسن کرونا

فرانسه در جایگاه هفتمین کشوری قرار گرفت که بیشترین تعداد قربانیان را در جریان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» داشته است.

شمار قربانیان همه گیری ویروس کرونا در فرانسه روز سه شنبه از ۸۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از یورونیوز، به این ترتیب فرانسه در جایگاه هفتمین کشوری قرار گرفت که بیشترین تعداد قربانیان را در جریان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» داشته است. تعداد مبتلایان جدید به این بیماری همه گیر روز سه شنبه با بیش از سه برابر افزایش نسبت به روز قبل به ۱۸ هزار نفر رسید. با این حال مقامات فرانسه امیدوار هستند تا بتوانند با ادامه محدودیت های کنونی در این کشور از اجرای سومین قرنطینه سراسری جلوگیری کنند.

سایه انواع جهش‌یافته ویروس کرونا بر فرانسه/ شمار قربانیان از ۸۰ هزار نفر گذشت

این در حالی است که گروهی از پزشکان و متخصصان بیماری های همه گیر هشدار می دهند که در صورت شیوع بیشتر انواع جهش یافته ویروس کرونا احتمال افزایش شمار مبتلایان و در نتیجه بستری شدگان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها وجود خواهد داشت.

رفت و آمد در سراسر فرانسه از چند هفته پیش تاکنون از ساعت ۱۸ تا شش صبح روز بعد ممنوع شده است. اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز سه شنبه ابراز امیدواری کرده بود که کشورش بتواند بدون اجرای سومین قرنطینه سراسری دوران شیوع کرونا را پشت سر بگذارد.

کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» در فرانسه از پایان ماه دسامبر آغاز شده است. تاکنون به نزدیک به دو میلیون نفر در این کشور اولین دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

بسیاری از روانپزشکان طی هفته های گذشته نسبت به افزایش موارد ابتلا به افسردگی در فرانسه به دلیل محدودیت های وضع شده هشدار داده بودند. به گفته آنها این محدودیت ها که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اجرا می شود و همچنین دو قرنطینه قبلی در این کشور باعث افزایش موارد ابتلا به افسردگی و رجوع بیماران به روانشناسان و روانپزشکان شده است.

منبع: عصر ایران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.