پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶

رئیس قوه قضائیه در دیدار با اقشار مختلف مردم عراق:

نایب الزیاره شما در زیارت حرم امام رضا (ع) خواهم بود

رئیسی

رییس قوه قضاییه تأکید کرد جدایی میان ملت ایران و مردم عراق هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس قوه قضاییه در دیدار با اقشار مختلف مردم عراق، از مردم این کشور به عنوان ملتی مقاوم، ملتی قهرمان، ملتی متحد با طوایف مختلف، ملتی با ایمان و مسلمان، ملتی عزیز شده و بزرگوار، و نماد پایداری و مقاومت یاد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضاییه در دیدار با اقشار مختلف مردم عراق، از مردم این کشور به عنوان ملتی مقاوم، ملتی قهرمان، ملتی متحد با طوایف مختلف، ملتی با ایمان و مسلمان، ملتی عزیز شده و بزرگوار، و نماد پایداری و مقاومت یاد کرد و گفت:هنگامیکه متحد باشید و دست در دست همدیگر گذاشته باشید، از تهدیدهای مستکبران تاثیر نمی‌پذیرید.

رئیسی خطاب به مردم عراق با طرح این سئوال که آیا می‌دانید چگونه ملت ایران در خانه‌هایشان از شما یاد می‌کنند، گفت: ملت ایران به عنوان ملت میزبان، کریم، بزرگوار و صاحب ویژگی‌های خوب از شما یاد می‌کنند؛ لذت سفر اربعین و معنویات آن را بازگو می‌نمایند و هر ایرانی از حسن میزبانی و کرامت شما می‌گوید.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: همانطور که شاعر می‌گوید «ایران و العراق لا یمکن الفراق» امکان جدایی ایران و عراق وجود ندارد؛ چگونه جدا شوند؟

وی ادامه داد: روابط بین ملت‌های ایران و عراق، روابطی عمیق و تاریخی است و ریشه آن در تمدن دو کشور نهفته است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام در عراق، در تاریخ مرجعیت شیعه و حوزه علمیه نجف اشرف ریشه دوانده و مرجعیت بزرگوار عراق در مقابله با استعمار، استکبار و تروریسم، پایدار و مقاوم بوده است؛ از فتوای مرحوم آیت الله میرزای شیرازی و پیشنهادات و توصیه‌های حضرت امام (ره) تا فتوای آیت الله سیستانی در مقابله با داعش.

رئیسی با بیان اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران همراه ملت و حکومت عراق برای ساخت این کشور هستیم، گفت: نقش برجسته و عظیم عشایر شجاع، نیروهای مسلح، ارتش، حشدالشعبی، نیروهای مبارزه با تروریسم، گروه‌های مقاومت، پلیس فدرال عراق، پیشمرگه‌ها و همه نیروهای مردمی عراق برای ایجاد امنیت این کشور، نقشی است که نمی شود آن را نادیده گرفت.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: آروز داریم، عراق، امنیت، ثبات و رفاه داشته باشد. ما همچنین به برکت توصیه‌ها و رهنمودهای حضرت امام خامنه‌ای و به برکت خون شهدایمان، برای همیشه در کنار شما خواهیم ماند.

وی گفت: علیرغم هیاهوها، دسیسه‌ها و نیرنگ‌های رسانه‌ای دشمنان، عراق قوی حتما هدف برادران شما در جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در اولین حضور در مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) به نیابت از شما زیارت خواهم کرد، از دیدار با مردم عراق ابراز خوشحالی نمود و یاد شهدای بزگوار شهید حاج قاسم سلیمانی و آقای ابومهدی المهندس را گرامی داشت.

انتهای پیام»

منبع: خبرگزاری میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.