یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

طرح شفافیت آرا این هفته دوباره در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

قالیباف

رئیس مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با اشاره به جمع‌آوری بیش از ۵۰ امضا برای در دستور کار قرار گرفتن مجدد طرح شفافیت آراء نمایندگان گفت: این طرح می‌تواند در دستور کار هفته جاری صحن علنی قرار می‌گیرد.

قدس آنلاین: حجت‌الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به قالیباف رئیس مجلس اظهار داشت: به دلیل عدم رأی آوردن این طرح، علیه شما و مجلس یازدهم هجمه‌هایی صورت گرفت و علیرغم اینکه در شفافیت و دفاع از آن اظهاراتی داشتید، چون هنوز رأی به شفافیت آراء داده نشده، برخی نمایندگان در جریان رأی‌گیری شرکت نمی‌کنند که از صبح چند بار شاهد این موضوع بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه باید موضوع شفافیت در دستور کار قرار گیرد افزود: مقصود از شفافیت صرفاً در امر قانونگذاری نیست بلکه باید در اجرا هم شفافیت باشد، چنانچه 8 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی داده شده که با لایحه بودجه این میزان 160 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که باید مشخص شود دست چه کسی است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای حفظ انتظام در مجلس باید رأی به شفافیت، شفاف باشد. 

نیک بین اظهار داشت: باید فرق خائن و خادم مشخص شود و مردم با فرد منافق برخورد می‌کنند لذا خواستار قرار گرفتن موضوع شفافیت آراء نمایندگان در دستور کار جلسه روز سه‌شنبه هستیم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده محلات با تأکید بر اینکه بحث شفافیت مورد توجه مجلس بوده است خاطرنشان کرد: این طرح نیازمند دو سوم آراء نمایندگان بود که در زمان رسیدگی تنها 3 رأی کم آورد.

رئیس مجلس گفت: بر اساس ماده 130 آیین‌نامه داخلی مجلس که می‌توان به یک طرح زودتر از 6 ماه رسیدگی کرد، بیش از 50 امضا جمع‌آوری شده که بر همین اساس طرح شفافیت آراء نمایندگان می‌تواند در دستور کار هفته جاری قرار گیرد.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • پیراسته فر ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۲۸
    0 0
    ابتکارعمل جالبی است،شایدبشود گفت«کشف جدید»که تاحالا مجالس ماازاین« خوان گسترده»غافل بودند،بااین فرمول دیگرهیچ طرحی نخواهیم داشت که تصویب نشود،هرطرحی هم که تصویب نشد،بلافاصله مجدداً به جریان می افتد،حتی شده چندباربه جریان انداخته شود،تابلاخره،تصویب شود. درخواستی که ازمجلس محترم داریم(همانطورکه آئین نامه رابرای طرح های مردودی،اصلاح کردند)یک تغییراتی درآئین نامه بدهیدکه مشمول«لوایح دولت»هم بشود. تادیگرهیچ طرح ولوایحی درکشورنداشته باشیم که تصویب نشود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.