یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸

مصباحی مقدم:

در حمایت از رئیسی تردیدی نداریم/ حمایت جامعه روحانیت از لاریجانی القائات دیگران است/ اصولگرایان پس از انحراف احمدی نژاد دیگر از او حمایت نمی‌کنند

مصباحی مقدم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز برنامه‌های این تشکل سیاسی را برای انتخابات و وحدت اصولگرایان تشریح کرد.

قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، غلامرضا مصباحی مقدم در چهارمین نشست «جمهور» که به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می شود، با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز نمی‌خواهد خود کاندیدا وارد انتخابات  کند، اظهار کرد:  جامعه روحانیت می‌خواهد میزبانی کند و همه احزاب را جمع کند تا همه احزاب اصولگرا اجماع کنند و با انتخاب خودشان و با راه‌اندازی تشکیلاتی  که جامعه روحانیت هم در آن فعال است، بگویند که چه می‌خواهند انجام دهند. پیشنهادها از ناحیه آن‌ها باشد و تبادل نظر بین احزاب صورت بگیرد.  ما درصدد فعال کردن وحدت بین مجموعه هستیم و برای همین هم جامعه روحانیت شورای عالی وحدت را  شکل داد تا وحدت بر مجموعه حاکم شود.

وی افزود:طبق بحث‌های اخیر ممکن است در صورت اجماع، یک مجموعه واحدی شکل بگیرد که تحت عنوانی مثل شورای وحدت و ائتلاف باشد، احتمالاً هیئت‌های اجرایی دو شورا در هم ادغام شود.

**به‌دنبال وحدت حداکثری اصول‌گرایان هستیم

مصباحی مقدم ادامه داد: از تشکل‌های زنان و زنان فعال در حوزه سیاست هم  برای شرکت در شورای‌عالی وحدت دعوت کردیم، از تشکل‌های جوانان هم دعوت کردیم که نماینده خود را معرفی کنند. از جریان هیئت رزمندگان سپاه و از تشکل اساتید دانشگاه هم دعوت شده است. به‌طور کلی شورای‌عالی وحدتی شکل گرفته است و به‌دنبال آن هستیم که از ائتلاف هم  به این شورا بپیوندند، این ممکن است به نتیجه برسد یا نرسد اما اگر هم به وحدت نرسیدیم همدیگر را تخریب نخواهیم کرد.

** تردیدی در حمایت از رئیسی نداریم

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره مصادیق و کاندیداها برای انتخابات ۱۴۰۰ نیز گفت: هیچ‌گونه بحثی در مورد آقای لاریجانی در جامعه روحانیت مبارز صورت نگرفته است. این‌که جامعه روحانیت در پی روی کار آمدن آقای لاریجانی است و دیگران به‌دنبال آقای رئیسی  هستند، یک القا از سوی دیگران است. آقای رئیسی خود عضو جامعه روحانیت مبارز است و هیچ‌گاه از عضویت جامعه کنار نرفته است.   در انتخابات گذشته نیز به ایشان رأی دادیم و هیچ گونه تردیدی در حمایت از آقای رئیسی نداریم.

تفاوت چندانی بین بایدن و ترامپ نمی‌بینم

وی درباره روی کار آمدن بایدن در آمریکا و تغییر سیاست وی در قبال ایران نیز گفت: تفاوت چندانی بین بایدن و جریان مقابل وی نمی‌بینم، چرا که آمریکا مبانی و اصول مدنظر خود را دارد و رویکرد خود را  طی ۴۲ سال گذشته  نشان داده است، گمان نمی‌کنم  بعد از ۴۲  سال، چرخشی در مواضع آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران رخ داده باشد.

**مذاکره مشروط

وی اضافه کرد: اگر دولت آمریکا می‌خواهد به برجام برگردد، همان‌طور که رهبری فرمودند، نقطۀ اول حذف تمام تحریم‌ها است، این اتفاق در واقع یک تغییر رفتار از ناحیه‌ آمریکا است.

مصباحی مقدم با ابراز اینکه "عملکرد دولت در زمینه برجام مورد قبول ما نیست"، تصریح کرد: عملکرد دولت غلط بود زیرا هر آنچه را ما در ظرفیت‌های غنی‌سازی خود داشتیم به‌عنوان امکانات موجود ما به طرف مقابل تحویل داد و چیزی هم تحویل نگرفت، حال آنکه حضرت آقا قید کرده بودند که این حرکت باید پله پله و طبق موازین انجام بگیرد، چون چنین روندی انجام نگرفته است، این اقدامات مورد قبول ما نیست.

**قرارداد ۲۵ساله با چین و روسیه یک فرصت است

وی ادامه داد: اصولاً اگر ما بتوانیم قرارداد ۲۵ساله را برای همکاری اقتصادی و احیاناً چندجانبه برای ایران و چین و ایران و روسیه داشته باشیم، اقدام بسیار خوبی است و موجب کاهش تنگناها و مشکلات اقتصادی است که بر اثر تحریم‌های آمریکا در کشور پدید آمده است.

**احمدی‌نژاد کاندیدای اصولگرایان نبود

وی درباره حمایت اصولگرایان از احمدی‌نژاد نیز گفت: احمدی‌نژاد به‌عنوان یک کاندیدای مستقل وارد شد و نباید هزینه رفتار وی را به‌عهده اصولگرایان دانست، به‌علاوه هیچ یک از انتخابات‌ها حزبی نبوده است و به این خاطر احزاب مسئولیت به‌عهده نمی‌گیرند که  این یک اشکال است، باید از این شیوه که احزاب به میدان بیایند و مسئولیت انتخابات را به‌عهده نگیرند پرهیز کنیم.

مصباحی مقدم یادآور شد: در دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد، مورد حمایت جریان اصولگرایی قرار گرفت و جریان اصولگرایی به‌محض مشاهده انحراف او، به‌طور رسمی اعلام کرد که دیگر حمایتی از وی نخواهد کرد، این به‌معنای درستی موضع است، این‌طور نبود که با وجود کج‌روی‌های احمدی‌نژاد، هم‌چنان حمایت ادامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.