یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳

معاون وزیر صمت: هیچ مشکلی برای تامین کالا اساسی شب عید نداریم

کالای اساسی

معاون وزیر صمت با بیان این که به لحاظ پشتوانه کالا هیچ مشکلی در کشور نداریم، گفت: برای تأمین مایحتاج ضروری مردم در شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش قدس آنلاین، عباس تابش در ادامه سفر خود به استان در جمع خبرنگاران یزدی حاضر و با اشاره ضرورت تامین مواد پروتئینی ویژه شب عید اظهار کرد: در این زمینه تفاهم نامه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده که بر اساس آن قرار شده در دو ماه پایانی سال جاری ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شود.

وی با بیان این‌که پنج میلیون تن کالا اساسی در بندرها و گمرکات انبار شده است، افزود: به لحاظ پشتوانه کالا هیچ مشکلی در کشور نداریم و انشاالله در شب عید خوبی برای مردم خواهیم داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه ترخیص هشت میلیون تن کالای رسوبی اساسی از گمرکات و دپو کردن آنها در انبار را از جمله اقدامات انجام شده برای شب عید دانست و گفت: بدین ترتیب در زمینه تامین گوشت مرغ شب عید مشکلی نداریم.

تابش در خصوص بررسی وضعیت تأمین گوشت مرغ و تخم مرغ در ستاد تنظیم بازار کشور، تصریح کرد: این موضوع در دستور کار جدی ستاد قرار گرفته و فردا دوشنبه در مورد آن تصمیم گیری می شود.

وی با بیان این‌که ذخیره‌سازی میوه مورد نیاز شب عید هم انجام و به استان‌های کشور منتقل شده است، خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است بعد از مصوبه تنظیم بازار توزیع میوه شب عید به طور همزمان در کشور آغاز شود.

معاون وزیر صمت در پایان راه‌اندازی شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات واحدهای صنفی مختلف را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و بیان کرد: بحث نظارت بر بازار امسال با قوت بیشتر و تفاوت‌های جدی‌ترین نسبت به سال‌های گذشته انجام می‌شود

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.