شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

مدیر کل اوقاف خراسان شمالی:

بیمارستان وقفی امام رضا(ع) بجنورد خارج از طرح گردشگری مفخم است

بیمارستان امام رضا(ع)

بجنورد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: بیمارستان امام رضا (ع) از طرح گردشگری مفخم خارج شده و این موضوع از سوی استاندار خراسان شمالی نیز مطرح شده بود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام عظیم آسوده یدکی، در خصوص توسعه طرح مفخم، اظهار داشت: در ابتدا قرار بود که بیمارستان هم جزوی از این طرح بزرگ گردشگری استان باشد و به ازای آن بیمارستانی مجهز و بزرگ‌تر ساخته شود و پس از اینکه بیمارستان جدید به دستگاه بهداشت و درمان تحویل شد، بیمارستان قدیمی امام رضا (ع) که وقف درمانی است، جابجا و تخریب شود.

وی افزود: پس از نامه‌نگاری و مخالفت‌هایی که با تخریب بیمارستان امام رضا (ع) پس از ساخت بیمارستان مجهز و نوین در پایان طرح شد، مقرر شد تا این بیمارستان از طرح حذف شده و طرح گردشگری مفخم در خارج از منطقه موقوفی اجرایی شود.

آسوده با اشاره به اینکه بیمارستان در حریم میراث فرهنگی است، تصریح کرد: محدوده‌های تاریخی و باستانی قوانین خاص خود را داشته و هیچ ساختمانی در حریم آن‌ها حق ساخت و ساز آزادانه ندارد و بیمارستان امام رضا (ع) نیز کاملا در داخل طرح بوده و انجام هیچگونه عملیات عمرانی در آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

وی بیان کرد: تصمیم‌گیری نهایی با دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی این موقوفه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی درخصوص فواید این طرح گردشگری، گفت: این طرح برای استان جاذبه های بسیاری ایجاد کرده و سبب توسعه منطقه می شود ما نیز با توسعه استان مخالف نیستیم و به طور قطع این پروژه می‌تواند برای اقتصاد شهری مرکز استان مفید باشد و موجب افزایش ماندگاری مسافر در استان شود.

وی افزود: در این پروژه هیچ مقام و یا نهادی قصد انجام اقدامی خلاف شرع یا قانون ندارد و متخصصان هر حوزه نیز در صحنه حاضر هستند و در این طرح گردشگری صرفا توسعه استان مطرح شده است.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.