جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

نمازجمعه

امامان جمعه خراسان رضوی در خصوص تحرکات کاخ سفید در خصوص مسایل هسته‌ای، سالروز کودتای انگلیسی رضاخان در سال ۱۲۹۹ هجری شمسی، رزمایش عملیاتی تهاجمی - ترکیبی در تاریکی مطلق پیامبر اعظم ۱۶ توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هجوم رسانه‌ای دشمن مطالبی را بیان کردند.

به گزارش قدس آنلاین، امام جمعه سبزوار با اشاره به هجمه رسانه‌ای و فرهنگی دشمن علیه اسلام و نظام جمهوری اسلامی گفت: تبیین، مهمترین راهبرد در قبال جنگ ادارکی، فرهنگی و رسانه ای دشمن است.

حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه امروز سبزوار افزود: دشمن که در عرصه نظامی قدرت رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارد از طریق امپراتوری رسانه‌ای خود در پی آسیب زدن به انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: دشمن از طریق نفوذ فرهنگی تلاش می کند بینش، شناخت و اندیشه مردم و جوانان را نسبت به ارزشها تغییر دهد و در این شرایط نخبگان، دلسوزان انقلاب، افراد آگاه و بصیر باید در برابر هجمه تبلیغی دشمن با تبیین مستدلانه و قوی بصیرت افزایی کنند و روشنگری در برابر تبلیغات دشمن، یک جهاد تلقی می شود.

گناباد- امام جمعه گناباد گفت: پس از پیروزی بایدن و استقرارش در کاخ سفید برخی تحلیل گران سیاسی غرب حدس می زدند که او در نخستین فرصت بعد از بازگشت به برجام و سپس دادن امتیازات  ناچیز از راه نرم همان اهداف آمریکای جهانخوار که از راه زورگویی نتوانست بر ایران تحمیل کند را بر کشور تحمیل می کند و ایران ناچاز به پذیرش آن می شود اما با هوشیاری ایران آمریکا و غرب به اهدافشان در برجام نرسیدند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های نماز جمعه امروز گناباد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: اقدام هوشمندانه مجلس شورای اسلامی و تعیین ضرب الاجل برای آمریکا برای برداشتن تحریمها تا پنج اسفند غرب را با شکست مواجه کرد.

تربت حیدریه - امام جمعه تربت حیدریه گفت: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی صبر و استقامت در مقابل استکبار را تجربه کرده و کلید پیروزی بر همه مشکلات صبر است چون هرجا صبر داشتیم به پیروزی رسیدیم و هرجا وادادگی بود دشمن گستاخ شد.

حجت الاسلام محمدرضا معصومی در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان افزود:جامعه باید در مقابل فشار دشمن اهل صبر باشد، استقامت ابتدا سخت است اما میوه شیرین آن موفقیت و پیروزی است.

فریمان- امام جمعه فریمان هم با اشاره به روز سوم اسفند و کودتای انگلیسی رضاخان در سال ۱۲۹۹ شمسی گفت: رضاخان با کمک سفارت انگلستان و گروه های فراماسونری و بهائی ها، به دشمنی با مکتب اهل بیت پرداخت.

حجت الاسلام سید مهدی معلمی افزود: جریان کشف حجاب، تعطیلی مراسم عزاداری، تخریب مساجد و مدارس علمیه، وقف خواری، کشتار و ارعاب مردم شریف و متدین ایران از جمله این اقدامات بود.

چناران- امام جمعه چناران با اشاره به برگزاری رزمایش عملیاتی تهاجمی ترکیبی در تاریکی مطلق پیامبر اعظم ۱۶ توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از مزیت‌های نسبی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به تبع آن بسیج، ابتکار کم‌نظیر رزم و عملیات در تاریکی مطلق است و  این مهم دستاورد بی‌بدیل سال‌های دفاع مقدس است به‌گونه‌ای‌ که سپاه پاسداران را در این عرصه می توان نخستین و مهمترین نیروی رزمی جهان دانست.

حجت الاسلام مظفر تاجی افزود: رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه و ارتش پس از رزمایش‌های هوایی و دریایی و موشکی و پهپادی، حلقه مکمل این اقدامات راهبردی بازدارنده است. با انجام این رزمایش‌ها اکنون دشمن بهتر و بیشتر از هر زمان می‌داند که توانمندی ایران در زمین و رزم زمینی نیز پابه پای پیشرفت در عملیات دیگر پیش رفته و در مواردی خیره‌کننده بوده است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.