شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خطر ابتلا و مرگ و میر مردان به کرونا بیشتر است

علوم پزشکی

گیلان -معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از آنجایی که خطر ابتلا و مرگ و میر مردان به بیماری کرونا بیشتر است، توجه به سلامت این گروه در زمان همه گیری کووید ۱۹ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ، آبتین حیدرزاده با بیان اینکه یکم تا هفتم اسفندماه سال جاری بمناسبت هفته سلامت مردان ایران نامگذاری شده است، اظهار کرد: «همه گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» شعار امسال هفته سلامت مردان است.

وی با بیان اینکه مردان به دلایل مختلفی کمتر به سلامت خود اهمیت می دهند گفت: این هفته فرصت مناسبی است که با اطلاع رسانی و انجام فعالیت های آموزشی و ... این گروه را که نیمی از جمعیت کشورمان هستند، نسبت به سلامت خودشان حساس کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: بسیاری از بیماری های مردان، مانند بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان، فشارخون بالا، دیابت و اختلالات روانی با رعایت نکات ساده ای قابل پیشگیری است و مردان می بایست قبل از آنکه دچار بیماری و عوارض آن شوند، به سلامت خود اهمیت دهند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که خطر ابتلا و مرگ و میر مردان به بیماری کرونا بیشتر است، توجه به سلامت این گروه در زمان همه گیری کووید ۱۹ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل شعار امسال هفته سلامت مردان با محوریت " همه گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان" نامگذاری شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.