یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹

تاکید استاندار خراسان رضوی بر تشدید نظارت‌های کرونایی در آستانه عید نوروز

معتمدیان

استاندار خراسان رضوی با اشاره به عواقب عادی‌انگاری و غفلت از نظارت‌ها، گفت: نظارت‌های کرونایی در آستانه عید نوروز بر بازار باید افزایش یابد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق معتمدیان اظهار کرد: وضعیت استان از نظر ابتلا به کرونا، طبق گزارش ستاد ملی طی چند هفته گذشته ثابت بوده است بنابراین از مسوولان و دست اندرکاران که در توفیق این اقدامات حیاتی نقش داشتند، قدردانی می‌کنم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت کرونایی ۱۸ شهرستان خراسان رضوی آبی و ۱۵ شهرستان زرد است که طی هفته‌های اخیر تغییر محسوسی نداشته است.

وی افزود: خطر شیوع موج چهارم کرونا و همچنین همه‌گیری ویروس جهش یافته در خراسان رضوی نیز وجود دارد، بنابراین آگاهی‌بخشی مردم و جلوگیری از عادی‌انگاری از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عواقب شیوع ویروس کرونای انگلیسی در خراسان رضوی گفت: به همین علت غربالگری مسافران خارجی و داخلی در مبادی ورودی به ویژه در فرودگاه مشهد از اهمیت زیادی برخوردار است.

استاندار خراسان رضوی گفت: حدود یک سال از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد و جمهوری اسلامی در  مدیریت و کنترل این بیماری موفق عمل کرده است.

وی عنوان کرد: در آستانه فرا رسیدن سال نو و افزایش خریدهای نوروزی، افزایش اقدامات نظارتی و پیشگیرانه در این راستا بسیار ضروری است.

معتمدیان خاطرنشان کرد: با همکاری بخش خصوصی و اصناف باید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در مجتمع‌های تجاری و بازارها به طور مستمر دنبال شود.

به گفته استاندار خراسان رضوی، سیاست‌گذاری، مدیریت و راهبری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه اماکن به ویژه ادارات، اصناف و حمل و نقل عمومی با هدف تامین سلامت مردم اهمیت بسزایی دارد و بر انجام این امور نظارت دقیقی وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.