دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴

بخشی از آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری اصلاح شد

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از تصویب ماده ۱۳ آیین نامه انتخابات این مجلس در خصوص سن انتخاب شوندگان، در جلسه امروز خبرگان خبر داد.

قدس آنلاین: به گزارش  صدا و سیما، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: پس از چهار بار لغو اجلاس خبرگان به علت همه‌گیری ویروس منحوس کرونا خوشبختانه امروز اجلاس هشتم از دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

وی افزود: از صبح امروز که جلسه تشکیل شد تاکنون موفق شدیم تکلیف انتخابات هیات رئیسه، کمیسیون‌ها و هیات اندیشه‌ورز را مشخص کنیم و نمایندگان تصویب کردند که ترکیب هر سه مجموعه ابقا شود.

خاتمی تصریح کرد: پنج نفر از اعضای مجلس خبرگان نیز با برگزاری مراسم تحلیف، رسمی شدند و در هیات رئیسه مجلس خبرگان صحبت خواهد شد که این افراد در کمیسیون‌های مورد علاقه شان عضو شوند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: در ادامه به اصلاح آیین نامه انتخابات خبرگان پرداختیم. ما جزو نخستین کسانی بودیم که پس از ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از جانب رهبر معظم انقلاب، آیین نامه انتخابات را سامان دادیم اما متاسفانه پنج سال طول کشیده است.

وی گفت: قبلاً کلیات و موادی از این آیین نامه تصویب شده بود و امروز هم یک بند از ماده ۱۳ درباره سن انتخاب شوندگان را مطرح و تصویب کردیم.

خاتمی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه امروز به ماده ۱۴ آیین نامه انتخابات خبرگان می‌پردازیم که براساس آن داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان، هنگام نام نویسی چه مدارکی را باید عرضه کنند.

وی بیان کرد: طبق این آیین نامه که از کمیسیون آیین‌نامه آمده است مدرک سطح چهار حوزه که تقریبا معادل دکتراست باید ارائه شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: همچنین اگر فردی این مدرک را ندارد، اما مدیر حوزه‌های علمیه او را در این حد ببیند مشمول نام نویسی خواهد شد که درباره این ماده نیز در ادامه اجلاس امروز خبرگان در صحن علنی بحث خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.