چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵

بیمارستان رضوی میزبان وبینار پزشکان قلب ایران و اروپا

وبینار پزشکان قلب ایران و اروپا

وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در روزهای هشتم و بیست و دوم اسفندماه به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمود شبستری، دبیر علمی این وبینار در نشست خبری که به این منظور در بیمارستان رضوی مشهد برپا شد گفت: در سه سال گذشته، کنگره‌های جهانی قلب با حضور پزشکان و متخصصان برجسته از دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی بزرگ دنیا در این بیمارستان برگزار شده و امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی در سراسر جهان، کنگره قلب به صورت مجازی در قالب وبیناری دو روزه با همکاری انجمن TOBI ایتالیا برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این وبینار متخصصان داخلی و خارجی به ارائه و تبادل اطلاعات درباره آخرین و بروزترین تکنولوژی‌ها و روش‌های درمانی می‌پردازند.
به گفته دکتر شبستری، بیمارستان رضوی به عنوان میزبان برگزاری این وبینار در ایران، محل انجام تعداد از عمل های جراحی خواهد بود که به صورت زنده و ضبط شده، برای شرکت کنندگان به نمایش گذاشته خواهد شد.

حضور متخصصان ۱۰ کشور جهان
در ادامه دکتر افسانه محمدی، دبیر اجرایی وبینار، از بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان شایع‌ترین عامل مرگ و میر بیماران نام برد و افزود: بی‌تردید بیشتر بیماران قلبی تمایل به انجام اعمال کم‌تهاجمی‌تر دارند چرا که انجام عمل جراحی قلب باز برای برخی از بیماران ریسک بالایی دارد.
وی افزود: با استفاده از دانش «اینترونشنال کاردیولوژی» در علم پزشکی، می‌توان مشکلات قلبی از جمله تنگی عروق کرونر و مشکلات دریچه‌ای را با روش‌های کم‌تهاجمی‌تر و بدون انجام عمل‌های جراحی قلب باز، از طریق بالون و استنت گذاری درمان کرد.
محمدی با تأکید بر اینکه انجمن TOBI ایتالیا در انجام اعمال جراحی اینترونشنال پیشرو است، ادامه داد: علاوه بر ایتالیا، متخصصان برجسته‌ای از کشورهای آلمان، بلژیک، هند، آمریکا، سوییس، اسپانیا، انگلستان و ترکیه در برگزاری این وبینار همکاری دارند. همچنین اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تهران، تبریز، شیراز و اصفهان در وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا، سخنرانی خواهند کرد.
به گفته وی، در این وبینار دو عمل جراحی زنده در میلان ایتالیا انجام می شود و متخصصان داخلی و خارجی به تبادل نظرات درباره این جراحی ها خواهند پرداخت.
محمدی تصریح کرد: تمامی متخصصان علاقه‌مند در سرتاسر دنیا امکان شرکت رایگان در این وبینار و استفاده از مباحث علمی آن را دارند و برای این کار می توانند به وب‌سایت tobicongress.com مراجعه کنند.
همچنین دکتر بکتاش بیانی، فوق تخصص بالون آنژیوپلاستی در این نشست اظهار کرد: در قالب این وبینار، ۴ عمل در خارج کشور و ۸ عمل در داخل ایران به صورت زنده و ضبط شده پخش خواهد شد.
بیانی با تأکید بر اهمیت برگزاری متوالی کنگره‌های بین‌المللی قلب به همت بیمارستان رضوی گفت: وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در سطح علمی طراز اول جهان برگزار می‌شود.
دکتر محمد وجدان‌پرست، مدیر آموزش و پژوهش بیمارستان رضوی نیز گفت: این بیمارستان در کنار درمان بیماران، فعالیت‌های متنوع علمی و آموزشی پزشکی همچون چاپ مقالات معتبر و انتشار مجله پژوهشی را در دستور کار دارد و حتی در دوران کرونا، وبینارهای متعدد به همت این بیمارستان برگزار شده است.
همچنین دکتر فریدون نوحی، رئیس هیئت مدیره انجمن قلب و عروق ایران در قالب ارتباط زنده مجازی با این نشست، بر لزوم اثرگذاری و دسترسی عموم علاقه‌مندان بر مباحث این وبینار تأکید کرد.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.