شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

واکنش «کتائب سید الشهداء»به هجمه «فؤاد حسین» به مقاومت

ابو الاء الولائی

دبیر کل گروه مقاومت «کتائب سید الشهداء»عراق با اشاره به اینکه حمله اخیر آمریکا به مقاومت مایه تعجب نبوده، اعلام کرد که هجمه وزیر خارجه عراق به مقاومت تعجب‌برانگیز بود.

قدس آنلاین: «ابو الاء الولائی» دبیر کل  گروه مقاومت کتائب سید الشهداء (ع) عراق طی پستی در توئیتر به اظهارات «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق در خصوص مقاومت و حملات آمریکایی در مرز عراق و سوریه واکنش نشان داد.

وی در این پست نوشت: حمله آمریکا به مواضع گروه‌های مقاومت ما، برای ما تعجب‌آور نبود و قابل پیش‌بینی بود. [زیرا] ما در حال نبرد برای آزادسازی اراضی خود از دست اشغالگر هستیم که کوردلان کشورمان می‌گویند وجود ندارد. 

دبیر کل گردان‌های سید الشهداء (ع) تصریح کرد: «اما سخنان وزیر خارجه ما و هجمه وقیحانه او به مقاومت و تشکیک در نقش شریف آن در دفاع از میهن عجیب بود. آشکار است که مشکل آنها تنها در تعلق به عراق نیست بلکه حتی تاریخ را نیز مطالعه نمی‌کنند».

فؤاد حسین وزیر خارجه عراق، اخیرا در گفت‌وگو با شبکه عراقی السومریه گفت: «در عراق چیزی به نام مقاومت وجود ندارد و کسانی که با دولت عراق مقابله می‌کنند، تروریست هستند، نه مقاومت. مقاومت در برابر چه کسی؟ با که می‌جنگی و دربرابر چه کسی مقاومت می‌کنی؟».

هواپیماهای آمریکایی بامداد جمعه منطقه بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق در مرز میان دو کشور را هدف قرار دادند.گزارش‌های اولیه نیز از به شهادت رسیدن یک نفر و زخمی‌شدن چند نفر دیگر حکایت  داشت. منبع خبری صابرین‌نیوز عراق اعلام کرد آمریکا یک ساختمان خالی و نقطه دیگری را که متعلق به گروه‌های مقاومت بوده هدف قرار داد که به شهادت یک نفر و جراحت جزئی چند نفر دیگر منجر شد.

بعد از این گزارش‌ها، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد ارتش آمریکا به دستور جو بایدن مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرد و این حمله بر اساس اطلاعات دریافتی از سمت دولت عراق انجام شده است. اما پس از تکذیب وزارت دفاع عراق، آمریکا نیز خبر هماهنگی با بغداد را  پس گرفت.

«هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق از «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور خواست درباره حملات آمریکا به مرز سوریه و عراق تحقیقاتی را آغاز کند. وی اعلام کرد: «اطلاعات ما حاکی است که بر خلاف ادعای واشنگتن، الحشد الشعبی و نه مقاومت اسلامی عراق در سوریه هدف این حمله بود.»

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.