یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

برنامه ریزی بسیج برای ایجاد ۲۱۴ هزار فرصت شغلی در سال آینده

سردار غلامرضا سلیمانی

رئیس سازمان بسیج در حاشیه بازدید از نمایشگاه تا ثریا از ایجاد ۱۰۷ هزار فرصت شغلی توسط بسیج در سال جاری خبر داد و گفت: برای سال ۱۴۰۰ هدفگذاری شده است که بیش از دو برابر اشتغال ایجاد شده در سال جاری یعنی ۲۱۴ هزار شغل توسط طرح‌های بسیج ایجاد و یا زمینه پایداری این مشاغل با این طرح‌ها فراهم شود.

قدس آنلاین: سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج امروز در حاشیه بازدید از اولین رویداد تا ثریا که در محل سالن شهید فخری‌زاده در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد، با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی طرح‌های فناورانه با کمک جوانان دانش‌آموزی و دانشجوی بسیجی دنبال می‌شود، گفت: امسال همچنین طرح‌های ایجاد خودکفایی و کاهش وابستگی در پنج محصول اساسی کشاورزی دنبال می‌شود که قرار است ظرف سه سال تا پایان سال ۱۴۰۲ در سه محصول گندم، برنج و جو خودکفا شویم. همچنین در دو محصول دیگر ذرت و کلزا به عنوان دانه‌های روغنی و خوراک دام و طیور نیز وابستگی کشور کاهش پیدا کند و تا سطح قابل‌قبولی به تولید و خودکفایی برسیم. 

وی همچنین این نکته را یادآور شد: یکی از مشکلات محصولات کشاورزی، بازاررسانی این محصولات به بازار است و همچنین کاستن تعداد واسطه‌ها به منظور بهره‌گیری بیشتر تولیدکنندگان از قیمت نهایی محصول و بهره‌مندی مصرف‌کنندگان از محصولات ارزان‌تر خبر داد. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به مشکل بیکاری در بین جوانان که مورد اشاره مقام معظم رهبری قرار گرفت، گفت: بسیج از سال‌های قبل تاکنون در زمینه طرح‌های اشتغالزایی فعال بوده و موفقیت خوبی هم به دست آورده است، به گونه‌ای که امسال تاکنون ۱۰۷ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شده است، همچنین صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار در ۲۴ هزار مسجد کشور با همیاری و همکاری مردم راه‌اندازی شده که با تسهیلات خُرد برای اشتغال خانوارها در روستاها و شهرهای کوچک تسهیلاتی می‌پردازند.

سردار سلیمانی همچنین گفت: برای سال ۱۴۰۰ هدفگذاری شده است که بیش از دو برابر اشتغال ایجاد شده در سال جاری یعنی ۲۱۴ هزار شغل توسط طرح‌های بسیج ایجاد و یا زمینه پایداری این مشاغل با این طرح‌ها فراهم شود. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در مورد اینکه فاصله قیمت بین تولید و مصرف محصولات کشاورزی زیاد است، گفت:‌در این زمینه شرکت دانش‌بنیانی به نام پارسه نوین ایجاد شده است که در جهت حمایت از بازاررسانی محصولات کشاورزی و رساندن محصول از تولید به مصرف انجام می‌شود. 

وی گفت: این شرکت امسال توانست با طرح‌های خود بازاررسانی برنج عنبربوی خوزستان را به مصرف‌کننده انجام دهد یا در زمینه صادرات صنایع دستی به کشور چین از تولیدکنندگان این محصولات حمایت کند و محصولات صنایع دستی ایران باید در بازارهای بین‌المللی حضور پیدا کند. 

در این مراسم همچنین سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حضور پیدا کرد و در حال حاضر در حال بازدید از  غرفه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در این رویداد فناورانه است. 

به گزارش فارس، در این رویداد فناورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه صادرات محصولات کشاورزی، ارائه راه‌حل‌های علمی و همچنین در زمینه فرهنگ، فعالان فضای مجازی برای دانش‌آموزان و  خانواده‌ها طرح‌های به نمایش می‌گذارند، از جمله در یکی از این غرفه‌ها نرم‌افزاری طراحی کردند که پاسخ به سؤال ۱۵ میلیون جوان و کودک در کشور را برعهده خواهد گرفت. 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.